Edasilükkunud tulumaksu kajastamiseks on tekkinud kaks erinevat meetodit eelkõige suurettevõtteid puudutavates rahvusvahelise finantsaruandluse standardi IFRS põhjal koostatud konsolideeritud aruannetes.
2018. aastal hakkas kehtima Lätis uus tulumaksusüsteem, mis sarnaneb Eesti süsteemile. Selle rakendamisega Lätis tekkis aga ka uus käsitlus edasilükkunud tulumaksu kajastamisele IFRS konsolideeritud aruannetes, mis võib tingida vajaduse muuta seniseid Eestis kasutusel olnud edasilükkunud tulumaksu kajastamise põhimõtted nendes aruannetes.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Alates 1. jaanuarist 2019 on Eesti finantsaruandluse standardis jõustunud hulk muudatusi, mis on olemuselt enamjaolt pigem vormilised ja täpsustavad. Muudatuste põhjus on olnud kasutajate tagasiside kehtinud standarditele ja muudatused IFRS for SMEs, mida Eesti finantsaruandluse standard järgib.
Tehnoloogia ning info- ja kommunikatsioonivaldkonna kiire areng suunab liikumist teadmismahukama majanduse poole. Konkurentsis püsimise ja kasumlikult tegutsemise nimel on vaja kasutusele võtta moodne tehnoloogia ja nutikad lahendused. See on immateriaalne põhivara, mille loomisel on peamine roll intellektuaalsel kapitalil.
Viimasel paaril aastal on jõustunud mitu uut rahvusvahelist standardit väga olulistes ning paljusid ettevõtteid puudutavates raamatupidamise valdkondades.
Käesoleval aastal jõustus üks uus rahvusvaheline finantsaruandluse standard ja mitmeid väiksemaid muudatusi olemasolevates standardites ja tõlgendustes. Alljärgnevalt on neist välja toodud olulisemad, mis võivad mõjutada suuremat hulka ettevõtteid.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.