Ettevõtjatel võimalik täita veebis test, mis aitab neil hinnata oma korruptsioonivastaseid tegevusi.
„Küsimustiku eesmärk on anda suurematele ning keskmistele ettevõtetele lihtne ja kiire võimalus hinnata, kas neil on korruptsioonivastased tegevused paigas ning kas need toimivad. Siit saab ka nippe, kuidas enda ettevõte korruptsioonikindlamaks teha,“ ütles justiitsministeeriumi analüüsitalituse juhataja Mari-Liis Sööt.
Seotud lood
EY poolt läbi viidud pettuseriskide uuring kinnitab, et 41 protsenti siinsetest juhtidest peab korruptiivset käitumist Eestis laialt levinuks. Viimase kahe aasta jooksul on koguni igas kolmandas organisatsioonis esinenud pettuse või varguse juhtumeid. Kõige levinumateks probleemideks on omastamine, vargus, teatud tehingupartnerite soosimine ja andmetega manipuleerimine.
Välispartnerid võivad nõustuda paljude koostöötingimustega, olla rahul meie personali pädevusega, kuid nad ei aktsepteeri seda, kui ettevõte tegeleb loiult korruptsiooniriskidega, ütles EY Baltici finantspettuste atesteeritud uurija Marilin Pikaro.
Majandusaasta aruande auditi käigus küsib vandeaudiitor arvamust huvide deklaratsiooni nõukogu liikmetelt ja juhatuse liikmetelt. Tihti arvatakse, et sellest piisab tagamaks kindlus seotud osapooltega tehingute tegemise avalikustamiseks. Tegelikult on see aga jäämäe tipu formaalne kontroll.
Kui otsest (materiaalsete vahendite ja ka raha) varastamist osatakse organisatsioonides päris hästi avastada ja vältida, siis teine organisatsioonidele kahju tekitamise viis – ressursside mittesihipärane kasutamine – on sageli tähelepanuta jäänud. Raamatupidamise roll võiks pettuste avastamisel olla aga oluliselt suurem.
Kandideerimine kuni: 06.05.02025