• 22.03.17, 09:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Huvide konflikti deklareerimine – miks ja milleks?

Majandusaasta aruande auditi käigus küsib vandeaudiitor arvamust huvide deklaratsiooni nõukogu liikmetelt ja juhatuse liikmetelt. Tihti arvatakse, et sellest piisab tagamaks kindlus seotud osapooltega tehingute tegemise avalikustamiseks. Tegelikult on see aga jäämäe tipu formaalne kontroll.
Siiri Antsmäe käsitleb huvide deklaratsiooni vajalikkust
  • Siiri Antsmäe käsitleb huvide deklaratsiooni vajalikkust
  • Foto: erakogu
Korruptsioonivastase seaduse § 7 sätestab, et ametiisikuga[1] seotud isikuks on ametiisiku abikaasa, vanavanem, ametiisiku või tema abikaasa vanem ning ametiisiku vanema alaneja sugulane, sealhulgas ametiisiku laps ja lapselaps. Samuti on seotud isikuks isik, keda seob ametiisikuga ühine majapidamine, samuti muu isik, kelle seisund või tegevus ametiisikut väljaspool ametiseisundit vahetult mõjutab või keda ametiisiku seisund või tegevus väljaspool ametiseisundit vahetult mõjutab või kes väljaspool ametiseisundit allub ametiisiku korraldustele või tegutseb ametiisiku huvides või arvel.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.05.25, 09:51
Enno Lepvalts: “Vigade eest vastutab ettevõtja oma rahaga”. Vastutus ja riskid
Eesti ettevõtlusmaastik on viimastel aastatel aina pingelisem: maksutõusud, inflatsioon ja õiguskeskkonna karmistumine nõuavad ettevõtjatelt üha suuremat valvsust. Raamatupidamisbüroo juht Enno Lepvalts rõhutab, et iga otsus – olgu see tehing või koostöö – peab tuginema teadlikule kontrollile, sest vigade eest maksab ettevõtja oma rahaga. Ja mõnikord ka maine või vabadusega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele