Autor: Raamatupidaja.ee • 24. september 2019

Valitsus kiitis heaks käibemaksuseaduse muudatused

Valitsus kiitis heaks käibemaksuseaduse muudatused, millega reguleeritakse nõudmiseni varu ja aheltehingute käibemaksuga maksustamist. Muudatused tulenevad ELi käibemaksudirektiivist ja lihtsustavad piiriüleselt toimetavate ettevõtete tegevust.
Autor: pixabay

Nõudmiseni varu on kaup, mille müüja toimetab kokkuleppel ostjaga teise liikmesriigi lattu ootele, kuni ostja selle laost välja ostab. Praegu tuleb kauba müüjal deklareerida kauba viimine teise liikmesriiki ühendusesisese käibena ning registreerida ennast selles riigis käibemaksukohustuslasena ja tasuda maksud.

Lihtsustatud korra kohaselt ei teki ettevõtjal nõudmiseni varu viimisel teise liikmesriiki seal maksu- ega aruandluse kohustust. Tehingu deklareerimise ja maksukohustus tekib alles kauba müümisel ostjale. Sellega vähendatakse olukordi, kus teise liikmesriigi maksukohustuslane peaks Eestis käibemaksukohustuslaseks registreeruma üksnes talle omistatud tehingu tõttu ilma, et ta oleks ise Eestis kohapeal viibiv tehinguosaline.

Käibemaksuseaduse muudatustest räägib lähemalt Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling 9. oktoobril toimuval veebiseminaril Käibemaksumuudatused 2020.

Tutvu käsitlemisele tulevate teemadega ja registreeri veebiseminarile SIIN.

Samuti sätestatakse ühtsed reeglid aheltehingute maksustamisel, mis siiani on liikmesriigiti olnud üsna erinevad. Ettevõtete maksukohustus sellega ei muutu, pigem aitab see ennetada erinevate praktikatega kaasneda võivat topeltmaksustamist või maksustamata jätmist.

Eelnõuga võetakse Eesti õigusesse üle 2020. aastal jõustuvad Euroopa Liidu käibemaksudirektiivi muudatused.

Allikas: Rahandusministeerium

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700