Sa kaotad oma raha, kuna dokumentatsioon ja muud tõendid võla kohta on nõrgad või olematud. Intrigeeriv? Aga täpselt nii on. Võlgnevuse sissenõudmise efektiivsus ja perspektiiv sõltub sellest, milline on võlga toetav dokumentatsioon või muud tõendid. Mida tugevam see on, seda hõlpsamini ja kiiremini on tulemus saavutatav. Artiklis keskendutakse võlgnevuse tõendamisele nii dokumentide ja muude tõendite olemasolul kui ka nende puudumisel.
Kui võlasuhe on jõudnud faasi, kus kokkulepitud tingimusi mäletatakse erinevalt, kokkulepitut ei täideta, kontakti välditakse vms, tuleb oma õigusi kaitsma hakata. Kui võlgnik koostööd ei tee, tuleb suure tõenäosusega pöörduda kohtusse. Kohtunik on isik kolmandal toolil, kes ülejäänud kahel toolil istunud ei ole, st ta ei tea, mida võlausaldaja ja võlgnik on omavahel rääkinud, lubanud, kokku leppinud. Seda kõike tuleb võlausaldajal igakülgselt ja veenvalt tõendada. Kohtus sobivad igasugused asitõendid: dokumendid, salvestised, sotsiaalmeedia dialoogid, tunnistaja ütlused, menetlusosalise vande all antud seletused, fotod, vaatlused, ekspertarvamus jne.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Raamatupidaja iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.