Kvatro Kinnisvarahalduse juhi
Andry Krassi sõnul tuleb olukorra parandamiseks korteriühistu rolli tugevdada. "Fakt on see, et tegelikult on meil kolmandik kortermajadest igal juhul hukule määratud, ükskõik, millist teed me ka ei vali. Me oleme tegelikult paraja probleemi ees," rääkis ta.
Krassi hinnangul on korteriomand targa inimese vara. "Selleks, et saada korteriomanikuna hakkama, tuleb endale teadvustada, et sa pead tegema koostööd ja leidma kompromisse. Kõik meie ühiskonnas ei ole võimelised selleks, aga samal ajal elab korteriomandites üks miljon Eesti elanikku," nentis Krass.
Vandeadvokaat
Klen Laus näeb probleemi kohtupraktikas. "Praegune kohtupraktika on vastuoluline, mis tekitab ebakindlust. Ebakindla ja vastuolulise kohtupraktikaga kärbitakse lihtsalt korteriühistute tiibu," tõdes Laus.