• 13.11.12, 11:13
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Viimsi vallas elavad Harjumaa suurimad maksumaksjad

Viimsi valla 7900 maksumaksjat on tasunud septembri lõpu seisuga 1362 eurot tulumaksu maksumaksja kohta, millega Viimsi edestab kõigi Harjumaa omavalitsuste tulumaksulaekumisi. Teisel kohal on Harku 1312 euro ning kolmandal Rae vald 1212 euroga maksumaksja kohta.
“Tallinna ümber asuvad vallad on n-ö Tallinna kuldne ring, kus elavad Harjumaa ja ühtlasi kogu Eesti suurimad maksumaksjad,” sõnas Viimsi vallavanem Haldo Oravas. “Viimsi jaoks on ühest küljest suurimate tuludega elanikud au asi, kuid teisest küljest ka hädavalik. Me oleme Eesti noorim vald, kes vajab pidevalt juurde koole ja lasteaedu, mida seadusest tulenevate piiranguste tõttu enam laenurahaga ehitada ei saa. Me oleme Eesti kõige rikkam vald – meil on kõige rohkem lapsi.”
“Viimsi valla eelarve tulude maht 2012. aastal on 19,8 miljonit eurot,” rääkis Oravas. “Meil on tublid maksumaksjad, kelle abiga saame rahastada koolide ja lasteaedade ehitust, teede ehitust-renoveerimist ning teisi valla elanikele elutähtsaid vajadusi. Arengud näitavad ka seda, et Eesti elu koondub endiselt Tallinna lähiümbrusesse. Me oleme elanike arvult möödunud Rakverest ja üsna pea möödume tõenäoliselt ka Viljandist. Need trendid on Eesti terviklikkuse seisukohalt pigem muret tekitavad.”
1.novembril andis vallavalitsus volikogule üle 2013. aasta eelarve eelnõu, mille kohaselt kasvab 2013. aastal valla eelarve põhitegevuse tulude maht 5,9% ja maksumaksjate arvuks prognoositakse 8200. Maksumaksjate arvu kasv lubab oodata ka suuremat tulumaksu laekumist valla eelarvesse. 2012. aastal on võrreldes 2011. aasta kümne kuuga tulumaksu rohkem laekunud 6,5% ja loodetavasti selline kasv ka jätkub.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele