Jaga lugu:

Määruse muutus teeb osad tervihoiuteenused soodsamaks

Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile määruse muutmise eelnõu, mille peamine eesmärk on puude leevendamiseks kasutatavate tervishoiutoodete kättesaadavuse parandamine, võimaldades nende soodusmääraga käibemaksustamist.

Puudega isikute jaoks muutuvad käibemaksumäära alanemise võrra soodsamaks täiendavad insuliinipumba tarvikud, trahheostoomia hooldusvahendid, uriinipidamatuse takistamiseks ette nähtud tooted ning sõidukite ja arvutite varustus.

Samuti lisatakse soodusmääraga käibemaksustatud toodete hulka koeliimid, mida kasutatakse operatsioonidel veritsuse takistamiseks. Rasestumisvastaste vahendite tootegruppi täiendatakse polüuretaanist kondoomidega – praegu on soodsama käibemaksuga saadaval vaid lateksist kondoomid, kuid kuna eesmärk on soodustada rasestumisvastaste toodete kättesadavust sõltumata nende materjalist, on põhjendatud ka polüuretaanist toodete soodsama määraga maksustamine.

Eelnõuga korrigeeritakse ka mõnede toodete tollikoodid, mis on Euroopa Komisjoni välja antavas kaupade nomenklatuuris muutunud.

Määrust ajakohastatakse perioodiliselt tulenevalt tehnoloogia arengust, uute materjalide kasutuselevõtmisest tootmisel, uute toodete turuletoomisest ja Sotsiaalministeeriumile laekunud ettepanekutest. Ühist käibemaksusüsteemi käsitleva Euroopa Liidu direktiivi kohaselt on lubatud liikmesriikidel vähendatud käibemaksumääraga maksustada farmaatsiatooteid, mida tavapäraselt kasutatakse tervishoius haiguste ärahoidmiseks ja raviks (kaasa arvatud rasestumisvastased vahendid), ning meditsiiniseadmeid ja abivahendeid, mida tavapäraselt kasutatakse puude leevendamiseks või ravimiseks ja mis on mõeldud puudega isikute isiklikuks tarbeks.

 Eelnõu kohaselt jõustub määrus 2012. aasta 1. augustil, et lihtsustada ettevõtetele käibemaksudeklaratsioonide esitamist. 

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt