Rivo Sarapik • 18. juuli 2011
Jaga lugu:

20- ja 50eurosed võltsijate lemmikud

Rahavõltsijate lemmikud 20- ja 50eurosed moodustasid võltsitud kupüüridest esimesel poolaastal ligi 80%.

Selle aasta esimesel poolel kõrvaldati ringlusest kokku 295 553 võltsitud euro pangatähte. Võrreldes varasema kuue kuu jooksul avastatud võltsingute arvuga on seda 18,8% vähem, teatas Euroopa Keskpank. 

Enim võltsitakse endiselt 20- ja 50euroseid. Viimasel kuuel kuul on võltsitud 20euroste pangatähtede osatähtsus kasvanud ja võltsitud 50euroste osatähtsus vähenenud. Kaks kõige enam võltsitud nimiväärtust kokku moodustasid 2011. aasta esimesel poolel 79% kõigist võltsingutest. Kolmandaks enim võltsitud nimiväärtuseks oli 100eurone, mille võltsingud moodustasid 16% kogu valerahast. Teisi nimiväärtusi (5-, 10-, 200- ja 500eurone) võltsitakse väga vähe.

Võltsinguid saab ehtsatest pangatähtedest lihtsalt eristada. Selleks tuleb rahatähte katsuda, vaadata ja kallutada, nagu kirjeldatakse EKP ning eurosüsteemi riikide keskpankade veebilehtedel. Kahtluse korral tuleks pangatähte võrrelda mõne teise pangatähega, mille ehtsus on teada. Alati, kui tekib kahtlus, et tegu on võltsitud pangatähega, tuleks võtta ühendust politseiga või oma riigi keskpangaga, kui see on riigi tava kohaselt lubatud.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt