Autor: Lemmi Kann • 16. mai 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

FIE ABC - maksukalender

Maksu- ja tolliamet on uuendanud teavet FIEna tegutsemise aluste ja maksukohustuste kohta. Raamatupidaja.ee toob seekord ära FIE maksukalendri - millised on olulised tähtajad FIE-le.

KOHUSTUSLIK KÕIKIDELE FIE-dele - FIE sotsiaalmaksu avansilise makse tasumine - Residendist füüsilise isiku tuludeklaratsiooni (vormi A) ja residendist füüsilise isiku ettevõtlusest saadud tulu deklaratsiooni (vormi E) esitamine - FIE sotsiaalmaksu avansilise makse tasumimine - FIE sotsiaalmaksu avansilise makse tasumine - FIE tulumaksu ja sotsiaalmaksu ning kohustusliku kogumispensioni makse tasumine - FIE sotsiaalmaksu avansilise makse tasumine

15. MÄRTS

31. MÄRTS

15. JUUNI

                   - FIE tulumaksu avansilise makse tasumine *15. SEPTEMBER

                               - FIE tulumaksu avansilise makse tasumine*1. OKTOOBER

15. DETSEMBER

                               - FIE tulumaksu avansilise makse tasumine*

KOHUSTUSLIK JUHUL, KUI … Väljamakse tegemisele järgneva kuu 10. kuupäev 1. veebruar** 10. aprill*** 1. märts Iga kuu 20. kuupäev 20. jaanuar 15. jaanuar 31. märts****

…FIE on tööandjaks teisele füüsilisele isikule

• Sotsiaalmaksu, kinnipeetud tulumaksu, töötuskindlustusmakse ja kohustusliku kogumispensioni makse tasumine Maksu- ja Tolliameti pangakontole• Tulu- ja sotsiaalmaksu ning kohustusliku kogumispensioni ja töötuskindlustus-maksete deklaratsiooni (vormi TSD koos vastava lisaga) esitamineTähtaeg:

• Tehtud väljamaksete, kinnipidamiste ning arvestatud sotsiaalmaksu tõendi vormi (TSM, TSM 1 või TM 1) väljastamine isiku nõudmiselTähtaeg:

• Isikliku sõiduauto hüvitise deklaratsiooni INF 14 esitamineTähtaeg:

… FIE on biokütuse loa omanik

• Biokütuse aruande esitamine (andmed aruande esitamise aastale eelnenud kalendriaasta kohta)Tähtaeg:

… FIE on käibemaksukohustuslane

• Käibedeklaratsiooni (vormi KMD) esitamine ning käibemaksu tasumineTähtaeg:

… FIE on käibemaksukohustuslane ja müüb kaupu Euroopa Liidu riikide käibemaksukohustuslastele

• Kauba ühendusesisese käibe aruande (vormi VD) esitamineTähtaeg:

                 20. aprill                 20. juuli                 20. oktoober…FIE on raskeveoki omanik

• Raskeveokimaksu tasumineTähtaeg:

                 15. aprill                 15. juuli                 15. oktoober…FIE on maaomanik

• Maamaksu tasumineTähtaeg:

1. oktooberMärkused:

Kui makse tähtpäev satub riigipühale või muule puhkepäevale, loetakse makse tähtpäevaks puhkepäevale järgnev tööpäev.

* FIE ei pea tulumaksu avansilisi makseid tasuma:

    * ettevõtluse esimesel aastal;

    * kui ühe kvartali maksu suurus ei ületa 64 eurot ;    * pärast seda, kui FIE on äriregistrist kustutatud;    * kui ettevõtlus on registreeritud ajutise või hooajalisena ning kui ettevõtlus on peatatud.

** Vastava tõendi annab FIE isiku nõudmisel juhul, kui ta on teinud isikule tulu- ja sotsiaalmaksuga maksustatavaid väljamakseid.

*** Esitab juhul, kui ta on tööandjana oma töötajatele välja maksnud hüvitist isikliku sõiduauto kasutamise eest ettevõtluses.**** Kuni 64 euro suurune maamaks tasutakse 31. märtsiks. Maamaksust, mis ületab 64 eurot, tasutakse 31. märtsiks vähemalt poolt, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust tasutakse hiljemalt 1. oktoobriks (maamaksuseaduse § 7 lg 1).

 Maksudeklaratsioonide esitamine

Maksudeklaratsioonid esitatakse Maksu- ja Tolliametile elektrooniliselt e-maksuameti/e-tolli kaudu. Kuni viie väljamakse saaja korral võib maksudeklaratsiooni esitada ka pabervormil lähimasse maksu- ja tollibüroosse. Paberil maksudeklaratsioonide vormid on kättesaadavad MTA piirkondlikes maksu- ja tollikeskustes. üldinfo rubriigist „Blanketid ja vormid", kust neid on võimalik vajadusel välja printida.

Deklaratsioonid on leitavad ka Maksu- ja Tolliameti kodulehelt www.emta.ee

Maksude tasumine

Pangakontod

Riiklikud maksud ja maksed tasutakse Maksu- ja Tolliameti pangakontodele SEBs või Swedbankis.

Pangakontode numbrid leiate Maksu- ja Tolliameti kodulehelt Internetis (www.emta.ee > Pangakontod ja viitenumbrid > Kontonumbrid riiklike maksude ja maksete kontonumbrid).

Viitenumber

Igal maksukohustuslasel on kõigi maksude, maksete ning muude maksuseadusest tulenevalt rahaliste kohustuste tasumiseks oma personaalne viitenumber.

Oma viitenumbri saate teada maksu- ja tollikeskustest või Maksu- ja Tolliameti kodulehelt Internetis (www.emta.ee > Pangakontod ja viitenumbrid > Personaalse viitenumbri otsing).

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700