• 14.04.11, 10:59
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

KUIDAS? Juhuslikkus uputab töösse

Tegevuste planeerimata jätmine uputab töösse või hukutab priojekti. Alustad heas tujus päeva, jalutad kevadpäikese käes kontorisse ning oled arvuti taha jõudes tegutsemisvalmis. Mõni tund hiljem tunned, et kontorimelu, teiste hädad ning arvutiprobleemid söövad taas su päeva nii, et tegemist nõudvate tööde tõttu jääd taas ilma tükist vabast ajast. Seda aitab leevendada päevade planeerimine, soovitavad ajajuhtimise eksperdid.
See lihtne tegevus kipub päevasaginas tihti ununema. Lisaks tegemata tööde kuhjale suurendab plaanitus stressi - kuklas taob tegemist tahtva kasvav kuhi, mis ei anna öörahu või tikub keskendumist nõudval koosolekul tähelepanu röövima.
Oma aja juhtimine peaks olema samasugune rituaal nagu sportimine või söögi tegemine, leiab Harvard Business Review' blogija Peter Bregman. "See pole lihtsalt prioriteetide nimekiri, vaid igapäevane protsess, mis aitab meil olulistele asjadele keskenduda," rõhutas Bregman.
Selge Pilt OÜ koolitaja Kristjan Otsmann soovitab enne tegevuste plaanimist välja selgitada, mis tüüpi inimene on - näiteks kas mõtlemine ja plaanimine sobib hommikuti või on tegemist pigem õhtuse-öise inimesega.
"Oma produktiivse aja kasutamine tähtsate ülesannete korraldamiseks aitab tunduvalt tõsta töö efektiivsust. Lisaks on raskete probleemide kallal töötamine kergem endale aktiivsuselt sobivamal ajal," lisas HAL Koolitus OÜ juht Ardo Reinsalu. Kui see selge, saab edasi liikuda. "Iga päev on 1-2 üliolulist tegevust, mis annavad 80% päeva töötulemusest. Need on vaja üles leida ja esimesena ära planeerida," soovitas Reinsalu.
Alusta oma produktiivseima aja leidmisest Kumba tüüpi sa oled - kas pigem esimestel hommikutundidel tegutsev lõoke või hoopis öökull, kelle pea töötab kõige paremini hilja õhtul ja öösel? Uuri see välja ning edaspidi ajasta energiat nõudvad tegevused just sellele ajale, kui oled ööpäeva lõikes kõige nutikam. Varu oma kalendris selleks vähemalt tund ning võimalusel ära lase end sel ajal segada.
1. Leia endale parim aeg.
Loe pikemalt tänasest Äripäevast, osta selleks päevapilet SIIT.
Autor: Lemmi Kann, Rivo Sarapik

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele