• 21.02.11, 12:34
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Seadus: tööseisaku korral ei tohi töötajaid korralisele puhkusele saata

Küsimus: Tööandja otsustas, et kõik töölised (v.a 4 inimest) lähevad 52. nädalal puhkusele. Selleks peavad töölised võtma välja 6 päeva põhipuhkust. Kas tööandjal on õigus sellist sammu ette võtta, kui eelnevalt ei ole kõigiga selles kokku lepitud? Otsusest teatati 14.12.2010.
Vastus: Tööandja saab puhkuste ajakava muuta vaid kokkuleppel töötajaga. Kui tööandjal lihtsalt pole töötajatele tööd anda ja seetõttu ei pea töötajad tööle tulema, siis on tegemist nn tööseisaku olukorraga mitte korralise puhkusega ja tööandjal tuleks maksta töötajatele keskmist töötasu nende päevade eest, mil ta ei ole võimeline töötajaid tööga kindlustama.
Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.09.24, 17:13
Kui klient jääb võlgu: efektiivseim nipp raha koju toomiseks
Viimaste aastate majandusolukord on olnud keeruline ja muutusterohke. Laomajandustehnikaga tegeleva Agrovaru AS jaoks on hetkel suurimaks väljakutseks käibe hoidmine samal tasemel ning kulude vähendamine müügi- ja tööprotsesside efektiivistamise kaudu. "Kuna klientide nõudlus on vähenenud, peame tegema rohkem tööd, et leida üles need vähesed kliendid," selgitab tegevjuht Jarno Mänd.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele