• 17.08.10, 16:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Teenuse maksustamine Soomes

Küsimus: Firma on registreeritud Eestis, nüüd on vaja osutada teenust (koristustööd erakliendi juures) Soomes kestvusega rohkem kui 6 kuud. Töötaja, kes teenust hakkab Soomes osutama, asus tööle ettevõttesse Soomes (tasub ise tema  maksud), aga ta osutab teenust ka meie ettevõttele. Kas 6 kuud esimese arve kirjutamisest erakliendile saame arvele kirjutada ja tasuda Eesti käibemaksu ja kui meie firma maksab selle töö eest palka sellele töötajale, kas siis maksud tema palgalt maksta Eestile või Soomele?
Vastus: Esiteks on oluline kindlaks teha, kas ettevõttel tekib Soomes püsiv tegevuskoht, kuna osutate Soomes teenuseid. Teiseks, kas tegu on Soome residendiga. Kui ei, siis kui kaua töötaja Soomes viibib.
Kui Eesti äriühingul tekib Soomes püsiv tegevuskoht, mille kaudu makstakse töötajale palka, tuleb esimesest päevast alates maksustada töötasu tulumaksuga Soomes, ka püsivale tegevuskohale omistatud kasumilt tuleb tasuda ettevõtte tulumaks Soomes.Kui Soomes püsivat tegevuskohta ei teki, kuid töötaja töötab Soomes kauem kui 183 päeva 12 kalendrikuu jooksul, tuleb tema palgalt tulumaks tasuda Soomes, ka siis, kui tegu on Soome residendiga.Kui töötaja töö tegemine toimub vaid Soomes, tuleb ka sotsiaalkindlustusmaksud tasuda Soomes.Kui töötamine toimub ka Eestis, võib maksustamine olla erinev.Koristustöid vaadeldakse Eestis kinnisasjaga seotud teenustena. Kui Soome seaduste järgi on käsitlus sarnane, tuleb tõenäoliselt seoses nende teenuste osutamisega kohe Soomes käibemaksukohustuslasena registreerida ja arvel kajastuks Soome käibemaks. Kuna küsimus on kompleksne, hõlmab palkade maksustamist, püsiva tegevuskoha tekkimist ja teenuse olemuse määratlemist Soome seaduste valguses, soovitame pöörduda Soome maksuspetsialistide poole.
Küsimus: Kas ta võib seda teenust osutada ka palgata - tulu läheb ettevõtte tuludesse, mille pealt ta saab aasta lõpus dividende?
Vastus: Töö tegemisest saadud tulu maksustatakse tulu- ja sotsiaalkindlustusmaksudega, töö tegemisest saadud tulu väljavõtmine dividendidena on käsitletav maksudest kõrvalehoidumisena.
Vastas KPMG Baltics AS

Seotud lood

Uudised
  • 01.10.09, 11:04
KUIDAS määrata püsiva tegevuskoha riske
Püsiva tegevuskoha tekkimine on piiriüleselt tegutseva ettevõtte jaoks tõsine maksurisk ja see eksisteerib rohkemates olukordades, kui ettegi kujutada võiks. Maksurisk see seisneb selles, et kui Eesti äriühingul tekib mõnes muus riigis maksuõiguslikult püsiv tegevuskoht, peab kasumi, mis püsiva tegevuskoha kaudu teenitakse, maksustama selles teises riigis vastava tulumaksuga. Kuidas seda riski hinnata ja mida arvesse võtta, selgitab advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius maksukonsultant Marko Saag.
Uudised
  • 22.09.09, 01:00
Püsiva tegevuskoha tekkimine on tõsine maksurisk
Püsiva tegevuskoha tekkimine on piiriüleselt tegutseva ettevõtte jaoks tõsine maksurisk ja eksisteerib rohkemates olukordades, kui seda ettegi kujutada võiks, hoiatas advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius maksukonsultant Marko Saag Äripäeva seminaril.
  • ST
Sisuturundus
  • 03.09.24, 17:13
Kui klient jääb võlgu: efektiivseim nipp raha koju toomiseks
Viimaste aastate majandusolukord on olnud keeruline ja muutusterohke. Laomajandustehnikaga tegeleva Agrovaru AS jaoks on hetkel suurimaks väljakutseks käibe hoidmine samal tasemel ning kulude vähendamine müügi- ja tööprotsesside efektiivistamise kaudu. "Kuna klientide nõudlus on vähenenud, peame tegema rohkem tööd, et leida üles need vähesed kliendid," selgitab tegevjuht Jarno Mänd.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele