Küsimus: 30.05. leidsin www.e24.ee artikli, kus väidetakse: Osadel juhtudel maksuamet nõuab tagant järele lähetusrahadelt erisoodustusmaksu. Meie ettevõte võtab tihti inimesi tööle ja laseb nad 4,5 kuu möödudes lahti. Oleme registreerinud end nii Eesti kui Soome käibemaksu kohuslaseks ning omame käivet mõlemas riigis (rohkem tegutseme Soomes). Töötajad töötavad enamasti Soomes, kuid 1-2 objekti aastas on ka Eestis. Eestis töötavad samad inimesed, kes Soomeski. Töölepingutes on märgitud töötegemise asukohaks Eesti. Siiani olen arvanud, et mul puudub õigus jätta lähetusraha töötajale maksmata. Kas ma olen käitunud õigesti? Kus on see seaduses kirjas, et ma ühel juhul võin jätta lähetusraha maksmata ja teisel juhul pean tasuma?
Vastus: Kui töötaja tavapärane töö tegemist koht on Eesti ning ta saadetakse Soome objektile, siis tegemist on lähetusega ning tulenevalt töölepinguseaduse §-st 40 on töötajal õigus nõuda päevaraha.
Kui tegemist ei ole lähetusega, st töötaja töö tegemise koht on Soome mitte Eesti, siis ei ole töötajal õigust nõuda Eestis päevaraha maksmist. Kui töötajad töötavad tavapäraselt Soomes ja seal on nende töö tegemise koht, kuid käivad vahepeal Eestis töölähetuses, siis tuleb päevaraha maksmisel järgida Soome piirmäärasid vastavalt tulumaksuseaduse §-le 13.Seega on oluline määratleda, kus asub töötaja töö tegemise koht ja kas lähetus on toimunud, et kindlaks teha, kas töötajal on õigus nõuda päevaraha maksmist või mitte.Samuti juhime Teie tähelepanu sellele, et kui töötaja tavapärane töö tegemise koht on Eesti, kuid töötaja töötab Soomes pikemalt kui 183 päeva või tegemist on renditööjõuga, siis tuleb palga tulumaksuga maksustamisel lähtuda Soome seadustest.
Vastas KPMG Baltics AS
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.