Autor: Lemmi Kann • 26. mai 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Müügimaksu eest võib pageda teise linna

 "Müügimaks teeb muret? Registreeri oma tegevuskoht heade mõtete linna!" kutsub Eesti Maksumaksjate Liit ettevõtjaid üles müügimaksu eest Tartusse pagema.

"1. juunil hakkab Tallinnas tegutsevatele ettevõtjatele kehtima müügimaks. Paljudel juhtudel puudub ettevõtjatel füüsiline tegevuskoht, nagu näiteks teenindus või kataloogikaubandus, mis tähendab, et müügimaksu maksmise kohustus hakkab sõltuma majandustegevuse registrisse kantud tegevuskoha aadressist," selgitas maksumaksjate liidu juhatuse esimees Lasse Lehis.

Firmad EMLi Tartu kontoris

Nii otsustaski maksumaksjate liit hakata neile ettevõtjatele pakkuma aadressiteenust, mis seisneb selles, et klient saab õiguse registreerida äriregistris oma asukohaks ja majandustegevuse registris oma tegevuskohaks liidu Tartu kontori aadressi ilma ruumide füüsilise kasutamise õiguseta.

"Kuna kõik ametlikud dokumendid loetakse kättetoimetatuks, kui need on saadetud äriregistrisse kantud aadressile, tähistame kliendile postkasti ja korraldame laekunud posti kättetoimetamise. Täpne kättetoimetamise viis ja sagedus lepitakse eraldi kokku," tutvustas Lehis uue teenuse toimemehhanismi.

Aadressiteenus maksab muidu 4500 krooni aastas ja liidu liikmele 3600 krooni, millele lisandub käibemaks.

Huvilisi jätkub

Idee saadi ettevõtjatelt endilt, kes selle ettepanekuga liidu poole pöördusid. Lehis ütles, et esimesed kokkulepped on praeguseks juba olemas ning huvilisi jätkub.

Lehis rõhutas, et liidu jaoks ei ole kindlasti tegemist äriprojektiga. "Meie eesmärk ei ole, et võimalikult suur hulk ettevõtjaid ennast just meie aadressile registreeriks. Pigem on see lahendus neile, kes ise paremat kohta ei leia, kes on pidevalt nii-öelda lennus ning kelle kontoriks on sülearvuti," rääkis Lehis, selgitades, et kõige lihtsam oleks ju registreerida oma firma kellegi sugulase-sõbra kodusel aadressil, kuid alati see ei sobi.

"Muide, taolist aadressiteenust pakutakse Tallinna suurtes ärimajades kogu aeg," märkis Lehis.

Kommentaar

Raepress, Tallinna linnavalitsuse nimel

Eesti Maksumaksjate Liidu teade tundub huvitav. Teate sisust võib jääda mulje, et maksumaksjate liidu idee on ajendatud liidu keerulisest majanduslikust olukorrast - miks muidu lisatulu eesmärgil sellist seaduse piirimail balansseerivat aadressiteenust pakutakse.

Tallinna linnavalitsus loodab, et kõik ausad Tallinna linna ettevõtjad saavad aru, et pakutav aadressiteenus ei võimalda maksukohustuslasel müügimaksust kõrvale hoida. Ettevõtjal, kellel on Tallinna linnas müügikoht ning kes tegeleb selle kaudu kaubandustegevusega, peab olema registreering majandustegevuse registris, tegevuskoha aadressi määratlemine on majandustegevuse registri seaduse alusel valdavale osale müügimaksukohustuslastele kohustuslik ning tegevuskohaks peab olema märgitud Tallinn. Vastasel juhul ei saa Tallinnas asuva müügikoha kaudu kauplemist pidada seaduslikuks.

Isiku suhtes, kellel on majandustegevuse registrisse kantud tegevuskoht vallas või linnas, kus ei kehti müügimaks, kuid kelle tegelik tegevuskoht on Tallinna linnas, võidakse kohaldada kaubandustegevuse seaduse 7. peatükis ettenähtud vastutust.

Tallinna linnavalitsus kutsub kõiki Tallinna linna ettevõtjaid mitte kasutama maksumaksjate liidu välja pakutud tasulist aadressiteenust, kuna see ei võimalda maksukohustuslasel müügimaksust kõrvale hoiduda ja toob ettevõtjale kaasa ainult põhjendamatuid lisakulusid.

Tasub teada

    * Kõnekeskuse telefoni number, millele helistades saab müügimaksu puudutavate küsimustega pöörduda, on 609 3300.

    * Sellel numbril vastavad Tallinna ettevõtlusameti reklaami- ja müügimaksu osakonna teenistujad ettevõtjate teabenõudele müügimaksu jaoks loodud müügimaksu kõnekeskuse kaudu.

 

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700