Elavat diskussiooni tekitanud tulumaksuseaduse muudatused lükkuvad edasi planeeritust pikemaks veninud menetluse tõttu.
„Kuna eelnõu menetlus on võtnud päris palju aega ning seaduse vastuvõtmise ja jõustumise vahele peaks jääma mõistlik aeg, siis lükati jõustumine aasta võrra edasi. Füüsilise isiku maksustamisperiood on aasta ja seega on keeruline muuta seadust aasta keskel,” selgitas rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik Annika Vilu.
Eelnõu uus versioon avaldati e-õiguse andmebaasis 16. novembril. Muutunud mitmed varasemas redaktsioonis avaldatud ja ka ajakirjanduses juba laialdaselt kajastamist leidnud maksustamispõhimõtted. Näiteks loobutakse praeguse ettepaneku kohaselt vahepeal planeeritud seotud isikute poolt antud erisoodustuse maksustamisest tööandja tasemel, mille puhul uus eelnõu märgib, et erisoodustusena kuuluvad maksustamisele üksnes tööandjaga samasse kontserni kuuluvate isikute poolt antud erisoodustused.
Vilu ütles, et eelnõu muudatustes on arvestatud esimesel kooskõlastusringil saadud märkuste ja arvamustega ning menetlemine jätkub tavapärases korras.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele