Nimelt kaotati muudatustega ebamõistlik piirang, mille kohaselt ei saanud ajatada kaupade importimisel ja eksportimisel tasumisele kuuluvate maksude tähtpäevaks tasumata jätmisel tekkinud maksuvõlga ning maksu kinnipidaja maksuvõla tasumist, kui maksuvõlg tekkis sellest, et maksusumma jäeti kinni pidamata või tasumata.
Tegemist oli sisuliselt piiranguga, mis pani Eesti ettevõtjad võrreldes teiste Euroopa Liidu liikmesriikide ettevõtjatega halvemasse olukorda. Peale selle on alates 01.01.2009 võimalik juriidilistel isikutel taotleda maksuhaldurilt põhjendatud taotlusega oma maksuvõla, mille sissenõudmine on lootusetu või oleks ebaõiglane maksukohustuslasest mitteolenevatel asjaolude, sh vääramatu jõu tõttu, kustutamist. Samas ei tohi ära unustada, et maksuhalduri poolt äriühingu maksuvõla kustutamist võiksid õigustada vaid väga erandlikud asjaolud (nt drastiline valuutakursi muutus). Samas on siiski jõustunud muudatuste näol tegemist varasemalt kehtinud ebamõistlike piirangute likvideerimisega, kui tulevikku suunatud meetmetega majanduskriisi ületamiseks.
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.