Tundub, et jäätmemaksu all peetakse silmas isikustatud või kinnisvaraga seotud kindla suurusega maksu, mida kasutataks siis ilmselt jäätmekäitlusteenuse korraldamiseks. Sellist maksu tuleks kindlasti vältida.
Loogiline on, et teatud ebameeldivaid nähtusi, mida ära keelata ei saa, tuleks riiklikult ahistada. Nii on alkoholil, kütusel ja tubakal aktsiisid. Õhu, maa või vee kasutamisele on aga kehtestatud keskkonnatasud. Vanasti kutsuti neid saastetasudeks.
Keskkonnatasu prügi ladestamise eest kogutakse järgmiselt. Kui prügivedaja viib oma koorma prügimäele, peab ta maksma iga ladestatava tonni eest näiteks Tallinnas 533 krooni ja Pärnus 659 krooni. Iga ladestatud tonni eest maksab prügila riigile tagasi 133 krooni saastetasu, mis läheb 25% ulatuses keskkonnainvesteeringute keskuse ja 75% ulatuses kohaliku omavalitsuse eelarvesse ning selle raha eesmärk on edendada jäätmekäitlust – näiteks rajada jäätmejaam või teha teavituskampaaniat.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.