Suurem osa tegutsevaid ettevõtteid on kokku puutunud ebameeldivustega, mille toovad kaasa koostööpartnerid, kliendid, kes hilinevad oma kohustuste täitmisega. Võib mõelda, et see on paratamatus ning seetõttu on paljud ettevõtted oma võlanõuded aasta eelarvet kokku lüües kuludesse arvestanud. Hea on arvesse võtta debitoorse võlgnevusega seotud ohte, ratsionaalne on selles osas midagi ette võtta.
Tavaliselt on võlgu jäämise põhjuseks võlgniku finantsprobleemid või tahtlik viivitamine. Oluliselt harvemini on võlgu jäämise põhjuseks vaidlused seoses müüdud kaupade või osutatud teenustega ning administreerimisprobleemid. Neid ettevõtteid, kellele maksete hilinemine ei too kaasa võimalikke likviidsusprobleeme on võrdlemisi vähe. Seetõttu tuleb järjest enam otsida võimalusi nõuetega seotud riskide vähendamiseks.
Juhul kui osadel Teie klientidel on halb tava maksetähtaegasid veidi ületada, siis ei tundu otstarbekas neid inkassomenetlusse anda, püsiklientidele antakse väike viivitus tavaliselt andeks. Vabade vahendite puudujääk ning sellega kaasnevad ohud võivad aga Teie ettevõtte tegevust sellegipoolest olulist mõjutada.
Võlgade nõudmisega tegelevad ettevõtted võlasumma tagasitoomisele garantiid üldjuhul ei paku, kuna paratamatult tuleb ette seda, et raha ei õnnestugi kätte saada. Lootma jääda sellele, et võlgnikult õnnestub lisaks põhisummale ka viiviseid saada on õnnemäng. Üldjuhul ollakse peale pikka ootamist rahul ka tulemusega, mis on võrdne nõude põhisummaga. Kui aga kokku arvestada ootamise tõttu saamata jäänud tulu, siis võib tulemuseks olla halb üllatus.
Võlanõuete tasumata jätmise kulu arvutamise lihtsustamiseks leiate raamatupidaja.ee “igati kasulik” rubriigist ka kalkulaatori. Kalkulaatori arvutuskäigu juures me jõuame tulemuseni, mis näitab võlasumma võlgniku käes seismisega seotud kulu suurust. Lisaks võib iga ettevõte juurde lisada ka tööjõu kulu, mis kaasneb võlgnikuga tegelemisel, rääkimata ebameeldivatest emotsioonidest, mida võlgade sissenõudmine üldjuhul endaga kaasa toob.
Seotud lood
Raamatupidajate töö on paratamatult seotud ka keeruliste võlgnike ja võlgadega. Paraku on võlgnikega tegelemine sageli aeganõudev ja stressirohke, sest tuleb saata meeldetuletusi ja tegeleda ka vaidlustega.
Infopanga võlaregistril on nüüd olemas tõhus lahendus, mis säästab raamatupidajate aega ja ka närve.
Enimloetud
2
Kui paljud Eesti raamatupidajad on kandnud töötaja palga Wise'i, Revoluti, Paysera vm välismaa panga kontole?
4
Maksuametil on õigus hinnata maksuvabastuse kasutamist ka aastaid hiljem.
5
Mängu viimane päev on 20.10
Viimased uudised
Mängu viimane päev on 20.10
Meil on võimalik muuta kas olukorda või oma suhtumist!
Hetkel kuum
Kui paljud Eesti raamatupidajad on kandnud töötaja palga Wise'i, Revoluti, Paysera vm välismaa panga kontole?
Tagasi Raamatupidaja esilehele