Kuigi Eesti ettevõtete keskmine makseviivituse aeg on lühenenud
võrreldes möödunud aastaga paari päeva võrra, on lootusetute võlgade osakaal
siiski suur. Uuringu kohaselt on Põhjamaade ettevõtete seas lootusetute võlgnike
osakaal 0,5-0,6%, samal aja kui Eestis on sama näitaja kuus korda suurem. Lisaks
eeltoodule on välja selgitatud, et Eestis jääb tähtaegselt tasumata 40%
arvetest.
Palju on firmasid, kes koostavad krediidiotsuse ilma põhjaliku kontrollita ning on hädas arvete õigeaegse laekumisega. Mida rohkem möödub aega arve maksetähtajast, seda väiksemaks muutub arve laekumise tõenäolisus. Kui arve ei ole laekunud kolme - nelja kuu jooksul peale maksetähtaega on laekumise tõenäolisus juba väga madal. Võlgnikega suhtlemise võtab tihti enda peale juhataja või siis tehakse see ülesandeks raamatupidajale või näiteks müügijuhile. Selleks, et võlanõudmine efektiivne oleks, tuleb võlgnikuga regulaarselt suhelda, see aga võib hakata segama raamatupidaja, müügijuhi või juhataja põhitööd.
Arvutage kokku töötunnid, mis kuluvad võlgnikega suhtlemisele, kulud kõnedele ja kirjavahetusele ning liitke sellele otsa võlgnikega suhtlemisel tekkivad ebameeldivad emotsioonid. Lisaks eeltoodule on võlgnik Teilt justkui tagastamatut laenu saanud, mille võiksite oma tegevusse suunata, kuid ei saa.
Võlanõuetega seotud riski saab maandada. Lahenduseks on kokkulepe finantsasutusega, mis võtab arvete laekumisega seotud riski täielikult enda kanda. Üks võimalus on kokku leppida, et kõik nõuded, mis ei laeku teatud aja jooksul, näiteks kolm kuud, loovutatakse finantsasutusele, kes tasub kokkulepitud ostuhinna ning asub võlgasid ise sisse nõudma. Sellisel juhul ei teki Teil vanasid ning lootusetuid nõudeid, raha saate kohe kätte ja Teil on võimalik täielikult pühenduda oma põhitegevusele.
Seotud lood
Raamatupidajate töö on paratamatult seotud ka keeruliste võlgnike ja võlgadega. Paraku on võlgnikega tegelemine sageli aeganõudev ja stressirohke, sest tuleb saata meeldetuletusi ja tegeleda ka vaidlustega.
Infopanga võlaregistril on nüüd olemas tõhus lahendus, mis säästab raamatupidajate aega ja ka närve.
Enimloetud
1
Kui paljud Eesti raamatupidajad on kandnud töötaja palga Wise'i, Revoluti, Paysera vm välismaa panga kontole?
2
Vaata ka rahapesu andmebüroo analüüsi Eesti firmade kohta
Viimased uudised
Raamatupidamisbürood peavad tuvastama kliendi tegeliku kasusaaja ja kontrollima andmeid.
Mängu viimane päev on 20.10
Hetkel kuum
Kui paljud Eesti raamatupidajad on kandnud töötaja palga Wise'i, Revoluti, Paysera vm välismaa panga kontole?
Tagasi Raamatupidaja esilehele