Autor: Mare Timian, raamatupidaja.ee juht • 31. mai 2023

Juhtumid elust endast, millega ettevõtte digipööramisel mitte keegi arvestada ei osanud

Digipööre ettevõttes ei ole mitte sihtpunkt, vaid uute arengute ja võimaluste teekond, mis enamasti ei ole sirgjooneline. Ja aeg-ajalt tulebki ette ka selliseid olukordi, mida keegi ei oska ette näha.
Fotol vasakult: tehnoloogiaettevõtte AccoSuite esindajad Liisu Lell ja Anneli Võsu
Foto: Kai Koks

Äripäeva raadio uue saatesarja „Digitark äri“ avasaates tõi tehnoloogiaettevõtte AccoSuite esindaja Anneli Võsu värvikaid näiteid digiteerimisega seotud ootamatutest üllatustest.

Rahvusvahelises ettevõttes võeti äritegevuseks kasutusele uus majandustarkvara ning üllatused tabasid asjaosalisi juba esimestest päevadest. Näiteks ei tulnud tarnijate arved tarkvarasse. See anomaalia avastati aga juhuslikult, sest ühel hetkel märgati, et kliendid ei tasu miskipärast arveid. Aga nad ei saanudki arveid tasuda, sest nad ei olnud ühtegi arvet saanud.

Ettevõte aga elas õndsas teadmises, et kõik toimib ja tarkvara saadab arved klientidele välja õigel ajal. Võttis aega päris mitu kuud, et raamatupidamise algsaldod korda teha ning viia andmed üle ühest süsteemist teise.

Samuti kulus kuid selleks, et tarkvara suudaks välja saata lepingulise teenuse müügiarved. Probleeme oli ka toodete kandmisega süsteemi. See aga ei takistanud loovat müügi- ja ostutegevust, mis tähendas kokkuvõttes seda, et finantsosakond pidi kõiki erisusi ja probleeme tagantjärele klattima, selgitab toonaseid tarkvara juurutuse väljakutseid Anneli Võsu, kui ta töötas finantsjuhina ühes rahvusvahelises ettevõttes.

Ja Norras pangas töötades oli Annelil näiteks olukord, kus pangafailid olid krüpteeritud selliselt, et need ei sisaldanud piisavalt detaile tuvastamaks klientide laekumisi. Seetõttu ei olnud võimalik saada infot, millised kliendid arveid tasusid ja millised mitte.

Koostöös panga ja arendajatega oli vaja Annelil leida selline lahendus, et süsteemi jõuaksid loetavad ja hõlpsasti kasutatavad failid.

Konverents DigiTark Äri on uusi tehnoloogiaid ja tööriistu tutvustav kohtumispaik, kus saavad kokku tulevikku vaatavad innovaatiliselt mõtlevad juhid ning tehnoloogiamaailma eksperdid ja praktikud.

AccoSuite teeb konverentsil töötoa teemal Uus ja võimas pilvepõhine majandustarkvara Eesti turul: Milliseid uusi võimalusi see toob?

Lisainfo ja registreerimine SIIN.

Anneli Võsu nendib oma varasemale kogemusele tuginedes, et uue majandustarkvara juurutamine oma igapäevatöö kõrvalt on päris suur katsumus, arvestades ka pea alati ette tulevaid ootamatuid üllatusi. Ta soovitab soojalt, et uute lahenduste kiireks ja valutuks elluviimiseks on tark leida lisaressursse.

Lõpetuseks tõdeb Anneli Võsu, et oma meeskonnale tuleb uute lahenduste elluviimisel olla igati toeks, sest tihti on need olukorrad stressirohked ja võivad sõltuda ka välistest teguritest. Probleeme ja komistuskive tekib uute lahenduste elluviimisel ikka, kuid neist tasub õppida ja luua selline töökeskkond, kus vigade tegemine on julgelt lubatud.

Kuula saadet siit:

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700