Aastaringne tervislik eluviis aitab ennetada kevadväsimust
Kevadel tekkiv väsimus on levinud mure paljude inimeste seas. Tegelikult sellist diagnoosi nagu kevadväsimus ei eksisteeri ja põhjused väsimuse tekkeks on mujal. Südameapteegi proviisor Kerli Vahar kirjeldab, miks me just kevadel, kui päevad on pikemad, ennast väsinuna tunneme ja mida mure ennetamiseks teha saab.
Autor: Pixabay
Kevadväsimuse käes kannatavad inimesed kirjeldavad, et nad tunnevad ennast loiult, tahaksid palju magada ning vaevlevad energiapuuduses. Võimalikke kevadväsimuse põhjuseid on mitu. Arvatakse, et mõju avaldavad hormonaalsed muutused – pikema ja valgema päevaga väheneb unehormooni melatoniini tootmine ja suureneb õnnehormooni serotoniini tootmine. Selline muutus võib viia unetuse, väsimuse ja stressini. Veel mõjutavad kevadist väsimust läbi põetud infektsioonid ning organismi vitamiinide varu vähenemine kevadeks.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Raamatupidaja iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.