• 08.05.17, 11:56
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Muutus alaealiste palkamise ja töötamise regulatsioon

Tänu kaubanduskojale on töölepinguseadusse jõudnud muudatused, mis teevad alaealiste palkamise ja töötamise paindlikumaks ja vähendavad sellega seonduvat bürokraatiat.
Mis muutus alaealiste palkamise ja töötamise regulatsioonis?
  • Mis muutus alaealiste palkamise ja töötamise regulatsioonis? Foto: https://pixabay.com
- Alates 8. maist eristatakse koolikohustuslike alaealiste puhul tööaega õppeveerandi jooksul ja koolivaheajal. Näiteks saavad nüüd 13–14-aastased või vanemad koolikohustuslikud töötajad koolivaheajal kauem töötada, s.o 7 tundi päevas ja 35 tundi nädalas. Õppeveerandi kestel saavad nad töötada aga ainult 2 tundi päevas ja 12 tundi nädalas.
- Koolikohustuse täitnud alaealised saavad nüüd töötada täistööajaga, s.o 8 tundi päevas ja 40 tundi nädalas. Seni said koolikohustuse täitnud 15-aastased töötajad töötada vaid 6 tundi päevas ja 30 tundi nädalas ning 16- ja 17-aastased 7 tundi päevas ja 35 nädalas. Ühtlasi lubatakse koolikohustuse täitnud alaealisel teha tööd kuni kella 22.00. Koolikohustuslik alaealine ei tohi aga endiselt teha tööd vahemikus kell 20.00 kuni 6.00.
- Kaotatati ära alaealistele lubatud tööde nimekiri. Nimelt saavad alates 14-aastased noored teha tööd rohkemates valdkondades kui varem.
- Alates 1. juulist ei pea ettevõtjad enam hakkama taotlema tööinspektsioonilt eraldi luba selleks, et sõlmida tööleping 7-14-aastasega. Praegu kehtiva seaduse järgi peavad tööandjad alaealise palkamisest teavitama nii maksu- ja tolliametit kui tööinspektsiooni ning saama sealt vastavad load. Edaspidi hakkab kogu paberimajandus liikuma läbi töötamise registri. See tähendab, ettevõtja registreerib 7-14-aastase alaealise töötamise registris ja sisestab sinna ka kõik muud vajalikud dokumendid (näiteks alaealise seadusliku esindaja nõusolek, alaealise töötingimused). Sealt liigub informatsioon automaatselt ka tööinspektsiooni, kes kümne päeva jooksul vaatab saadud dokumendid üle. Kui tööinspektor ei ole kümne päeva jooksul nõusoleku andmisest keeldunud, siis loetakse, et nõusolek on olemas.
Allikas: Eesti Kaubandus- Tööstuskoda

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.09.24, 17:13
Kui klient jääb võlgu: efektiivseim nipp raha koju toomiseks
Viimaste aastate majandusolukord on olnud keeruline ja muutusterohke. Laomajandustehnikaga tegeleva Agrovaru AS jaoks on hetkel suurimaks väljakutseks käibe hoidmine samal tasemel ning kulude vähendamine müügi- ja tööprotsesside efektiivistamise kaudu. "Kuna klientide nõudlus on vähenenud, peame tegema rohkem tööd, et leida üles need vähesed kliendid," selgitab tegevjuht Jarno Mänd.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele