• 27.01.17, 09:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ettevõtte aruandlus: kas teha rohkem, kui seadus nõuab?

Seadusemuudatused annavad ettevõtjale võimaluse oma aruandlusega seonduvat andmete esitamise halduskoormust ise reguleerida. Mida soovitavad riigiasutused ja eksperdid: kas teha aruandlust nõutud ulatuses või on parem teha rohkem?
Taavi Alas uurib, kas tasub teha aruandlust nõutud ulatuses või rohkem
  • Taavi Alas uurib, kas tasub teha aruandlust nõutud ulatuses või rohkem
  • Foto: erakogu
Raamatupidamise seaduse ja teiste sellega seonduvate seaduste muudatused tõid kaasa uuendusi majandusaasta aruande esitamisel. Uue liigituse järgi mikro- ja väikeettevõtjatele oli hea uudis see, et nende halduskoormus väheneb. See tähendab, et mikroettevõtjad peavad raamatupidamise aastaaruande lisades avalikustama üksnes seaduses nimetatud informatsiooni (kuni kolm lisa). Väikeettevõtjatel muutus nõutud raamatupidamise aastaaruande lisade arv, olenevalt ettevõtjast tuleb esitada maksimaalselt kuni üheksa lisa.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.03.25, 19:38
Milliseid vigu teevad ettevõtjad raamatupidamisteenuse tellimisel?
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele