• ST
  • 06.11.15, 11:23
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tööriistad aitavad aega säästa

Milliseid abivahendeid saab raamatupidaja või väikeettevõtja kasutada, et välja arvestada lepingu täitmise tähtpäevani jääv ajavahemik, saada kiire ülevaade rahavoogudest või pidada arvestust kütusekulu üle?
Nutikad abivahendid kiirendavad tööd
  • Nutikad abivahendid kiirendavad tööd Foto: kalkulaator.ee
Iga väikeettevõtja teab, kui palju aega kulub tegevustele, mis näivad alguses lihtsad. Selliste tegevuste hulka kuuluvad kahtlemata ka mitmesugused vajalikud arvutused. Enamasti võetakse siis lahti vana hea MS Excel. Kui arvutus läheb veidi keerulisemaks, siis tuleb enne ka veidi otsingumootori abi kasutada, et leida õige valem. Kalkulaator.ee pakub suurt hulka kasulikke tööriistu, mis muudavad sellised tegevused oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks.
Tihti on vaja leida kahe kuupäeva vahele jäävat ajavahemikku (näiteks mitu päeva on veel lepingu täitmise tähtpäeva saabumiseni või näiteks on perearstil vaja leida patsiendi täpne vanus) või mis kuupäev on näiteks 21 päeva pärast (näiteks maksetähtpäev). Esimest aitab leida „Vanuse / kuupäevade vahe“ kalkulaator, teist aga kalkulaator „Tähtaeg ja tähtpäev“. „Aja jälgimise ja ajatasu kalkulaator“ võimaldab aga välja arvutada täpse töötasu kõigil, kes töötavad ajatasu alusel (näiteks advokaadid, konsultandid, loovtöötajad).
Kütusekulu kalkulaator võimaldab arvestada, kui palju kütust kulub etteantud teekonna läbimiseks sõiduki keskmist kütusekulu arvesse võttes ning leida kütuse orienteeruva maksumuse. Samuti on võimalik leida, kui pika tee saab arvestuslikult olemasoleva kütusehulgaga läbida või arvestada välja sõiduki keskmise kütusekulu, võttes arvesse läbitud teekonna ning kütuse koguse. Samuti on aitab kalkulaator leida näiteks erasõitudeks kulunud osa teatud kütusearvest, kui on teada erasõitude kilometraaž ning keskmine kütusekulu ja kütuse maksumus.
Oletame näiteks, et töötaja küsib palgatõusu. Kui palju siis ikkagi saab palka tõsta, et kaasnevad maksukulud ei mõjuks ettevõtte igakuistele majandustulemustele hukatuslikult? Võtame lahti www.kalkulaator.ee > Palgakalkulaator. Valime netopalga, eemaldame linnukese väljalt „Arvesta maksuvaba tulu“ ning sisestame summa väljale näiteks 100 eurot kuus. Kui töötaja ei ole kogumispensioniga liitunud, siis saame, et selleks, et töötaja saaks 100 eurot rohkem kätte, tuleb brutotöötasu tõsta  127.03 euro võrra ning kokku läheb see palgatõus ettevõttele maksma 169.97 eurot. Lisaks näeb ka seda, et netopalk moodustab kogukulust antud näite puhul 58,83%. Kui valemeid pole varasemalt valmis tehtud, võtaks sama asja Excelis läbi kalkuleerimine oluliselt kauem aega.
Jooksva perioodi rahavoogude kalkulaator aitab lihtsalt leida, kas antud perioodil oli ettevõtte netorahavoog positiivne või negatiivne e. kas ettevõte tegevus tõi raha sisse või viis välja. Oluline on sisestada mitte raamatupidamislikud summad vaid tegelikult laekunud või makstud summad. Antud töövahend aitab langetada taktikalisi juhtimisotsuseid ettevõtte rahalise seisu parandamiseks. Samuti aitab kiiresti hinnata näiteks palgatõusu või müügi suurenemise või vähenemise mõju ettevõtte jooksvale tulemusele.
Autor: kalkulaator.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele