• 21.11.13, 09:46
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Krediidiinfo: Kasumis ettevõtete arv kasvas 

Krediidiinfo kokkuvõttest “Eesti ettevõtete finantsnäitajad 2012“ selgus, et kasumiga lõpetas möödunud majandusaasta rekordiliselt suur hulk ettevõtteid - 65 548. Kasumid ja müügitulud kasvasid seejuures mõõdukalt.
Kasumis olevate ettevõtete arv suurenes aastaga ligi 15 000 ettevõtte võrra ehk 23 protsenti.
Ettevõtete kasumite summa oli kokku 5,5 miljardit eurot, kasvades aastaga ligi 8 protsenti ehk 418 miljoni euro võrra. Eranditult kõik sektorid jäid aasta kokkuvõttes pluss poolele, sealhulgas varem ainsana kahjumit teeninud majutus- ja toitlustussektor. Suurima kasumikasvuga valdkonnad olid veevarustus ja kanalisatsioon (88%), tervishoid ja sotsiaalhoolekanne (83%) ja ehitussektor (68%).
Ettevõtete kahjumite summa oli kokku 1 miljard eurot ning vähenes aastaga tubli 12 protsenti. Samal ajal lõpetas aasta kahjumiga 18 protsenti rohkem ettevõtteid kui eelmisel perioodil, kokku 30 798 ettevõtet.
Eesti ettevõtete müügitulud kasvasid 2012. aastal võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 9,6 protsenti, jõudes 50 miljardi euro tasemele. Enim suurenesid müügimahud järgmises kolmes sektoris: muud teenindavad tegevused (37%), finants- ja kindlustus (24%) ning kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus (17%).
Krediidiinfo iga-aastane ettevõtete finantsnäitajate kokkuvõte sisaldab perioodil jaanuar-november majandusaruannete esitajate tulemusi. 2012. aasta statistika valimis on kasutatud 96 341 ettevõtte majandusaruannete andmeid.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele