Muuseumiöö raames räägivad Eesti Panga osakonnajuhatajad, millised on ühe keskpanga ülesanded ja kuidas euroala keskpangad üheskoos toimetavad; mida teeb Eesti Pank, et sularaha oleks inimestele kättesaadav ja mida tähele panna uute 5-euroste pangatähtede puhul; kuidas Eesti Pank reserve haldab ning millised muutused toimuvad maksetes juba uue aasta alguses.
Muuseumi eriprogramm algab aga juba päeval kell 13, mil toimub loeng „Eesti Panga esimene kümnend (1919-1929) – algusaegade kasvuraskused ja rõõmud“, kus saab ülevaate, kuidas käivitati keskpanga tegevus, moodustati juhtorganid, harukontorite võrgustik ja töötajaskond. Avatud on näitus Eesti Panga presidentidest aastatel 1919–1940 ja näitame ajaloolisi fotosid.
Muuseumiöö vältel saavad nii suured kui ka väiksed külalised oma teadmisi proovile panna viktoriinides ja otsimismängus. Kõikidele küsimustele õigesti vastanutele on auhinnad. Lapsed saavad lisaks osaleda raharetke mängus ja oma osavust proovile panna rahapuslesid kokku pannes.
Muuseumiööl esitletakse Eesti Panga muuseumis raha-teemalisi koomikseid, mille joonistasid õpilased üle Eesti möödunud aasta lõpus toimunud koomiksikonkursi „Mina ja raha“ raames. Avatud on muuseumi pood.