Jaga lugu:

Tallinn nõuab hauaplatsi kasutuslepingu sõlmimist

Tallinna Linnavalitsus teatas, et hauaplatside kasutajatel on kohustus sõlmida hauaplatside kasutusleping. Kohustus tuleb kalmistu kasutamise eeskirjast ja kes juba omavad kehtivat lepingut ei pea seda uuesti sõlmima.

Kasutuslepingute sõlmimise kohustus tuleneb 01.01.2011. aastal jõustunud Tallinna Kalmistute kasutamise eeskirjast. Kõik kasutajad, kes on peale 01.01.2011 sõlminud hauaplatsi kasutuslepingu, omavad juba kehtivat lepingut ning ei pea seda uuesti sõlmima.

Eeskirja kohaselt sõlmitakse lepingud, kes on kalmisturegistri andmetel hauaplatsi kasutaja. Leping sõlmitakse maksimaalselt 15. aastaks. Pärast selle perioodi lõppemist sõlmitakse uus leping, vastavalt kehtivale korrale.

Lepingu sõlmimist tuleb alustada taotluse esitamisest asutusele Tallinna Kalmistud ja seda saab esitada, kas elektroonselt või Tallinna linnavalitsuse teenindusbüroos. Elektroonselt tuleb asutuse Tallinna Kalmistud koduleheküljel täita vorm „Lepingu taotlus“ SIIT. Kalmistutöötaja kontrollib registrist, kas avalduse esitanul on õigus konkreetsele hauaplatsile ja teavitab otsusest e-posti või telefoni teel. 

Taotlust hauaplatsi kasutuslepingu sõlmimiseks saab esitada Tallinna linnavalitsuse teenindusbüroos (Vabaduse väljak 7) esmaspäeviti kell 8:15 kuni 18:00 ja teisipäevast neljapäevani kell 8:15 kuni 17:00

Tallinna kalmistute kasutamise eeskirjaga, lepingutingimustega ja taotluse esitamise korra ning erinevate võimalustega saab põhjalikult tutvuda asutuse koduleheküljel: http://www.kalmistud.ee/est/Tallinn

Teenindusbüroos tuleb taotlejal kaasa võtta oma isikuttõendav dokument ja teada vähemalt ühe hauaplatsile maetu ees- ja perekonnanime ning orienteeruvat surmaaega.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt