Juuli Laanemets • 15. aprill 2013
Jaga lugu:

Kas puhkust saab võtta paari päeva kaupa?

Lugeja küsis: Soovisin võtta 3 päeva puhkust, kolmapäevast reedeni, aga tööandja arvestas mulle puhkusetasu 5 päeva eest, lisades juurde veel laupäeva ja pühapäeva. Ka järgmisel korral ei lubatud mul puhkust reedega lõpetada. Kas tööandjal oli õigus nii teha?

Vastas Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Ülle Mustkivi:

Teie tööandja käitub igati seaduslikult, kui ei ole nõus puhkust andma ainult tööpäevadel ja arvestab tööpäevadele järgnevad puhkepäevad ka puhkusepäevade hulka.

Töölepinguseaduse § 68 lõike 6 kohaselt võib põhipuhkuse üksnes poolte kokkuleppel jagada osadeks. Sellisel juhul peab vähemalt ühe puhkuseosa pikkuseks igal aastal olema 14 kalendripäeva. Lühemast kui 7-päevasest puhkusest on tööandjal õigus keelduda. Olukorras, kus töötaja võtab puhkust näiteks 5-päevaste osadena (jättes nädalavahetuse välja), on tegemist puhkuse kunstliku pikendamisega ja see ei ole  lubatud.

Seega on tavapärane, et puhkust antakse osadena vähemalt 7-päeva kaupa ja üldjuhul ei saa lõppeda reedega vaid sellele järgnevad puhkepäevad lähevad puhkuse arvestusse.

Segaduste vältimiseks tuleks tööandjal töökorralduse reeglitega kehtestada ettevõttes puhkuste kasutamise kord, sest seadus ei keela võimaldada töötajatel võtta puhkust lühemate perioodidega.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt