Juuli Laanemets • 21. märts 2013
Jaga lugu:

Riigikogu toetas looduskaitseliste maadega tasaarveldamise lõpetamist

Eile, 20. märtsil hääletas Riigikogu looduskaitseseaduse ja riigivaraseaduse muudatuste poolt, millega lõpetati looduskaitsealuste maadega oksjonitel tasaarveldamine.  Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus avaldas lootust, et maaga tehtavad tehingud muutuvad selgemaks ja õiglasemaks. “Edaspidi sõlmib riik maadega ainult müügi- ja ostutehinguid ning ainult siis, kui  maatükile on seatud piirangud pärast eraomaniku poolt maa ostmist. Riik ei pea maksumaksja raha kasutama maa ostmiseks omanikult, kes on teadlikult omale ostnud looduskaitsepiirangute maa,” lisas minister.

Muudatus tagab ka maaomanike võrdse kohtlemise – looduskaitsepiirangutega kinnistu eest hüvitise saamise kiirus ei sõltu sellest, kas maaomanikul on võimalus või soov osaleda riigi kinnisvaraoksjonil ning omandamiseks esitatud avaldused lahendatakse nende laekumise järjekorras. Pooleliolevad menetlused viiakse lõpuni seni kehtivate reeglite järgi.

 Seadusemuudatus kiirendab oluliselt maade tagasiostmise ootejärjekorda nende maaomanike osas, kelle kinnisasjale on piirangud kehtestatud pärast maatüki omandamist. Seadus jõustub üldises korras ehk 10. päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt