Juuli Laanemets • 4. veebruar 2013
Jaga lugu:

Mis ajaks puhkusegraafik tuleb koostada?

Lugeja küsis: Varem koostas tööandja meie puhkusegraafiku jaanuaris. Käes on juba veebruar, aga keegi pole meile veel mingisugust graafikut esitanud. Mis saab, kui tööandja üldse ei teegi puhkusegraafikut, kas siis jään sellel aastal puhkamata?

Vastas Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Leonid Siniavski:

Varem, ehk enne 1. juulit 2009.a. kehtinud töölepingu seadus kohustas tööandjat puhkusegraafikut koostama tõepoolest jaanuarikuu jooksul. Kehtiva töölepingu seaduse (edaspidi TLS) § 69 lõike 2 kohaselt koostab tööandja puhkuste ajakava iga kalendriaasta kohta ja teeb selle töötajale teatavaks kalendriaasta esimese kvartali jooksul. Järelikult on Teie tööandjal aega töötajate puhkusegraafikut koostada ja Teile tutvustada kuni 31 märtsini 2013.

Juhul, kui tööandja käesoleva aasta puhkusegraafikut Teile selleks ajaks teatavaks ei tee, on Teil siiski seadusest tulenev võimalus ise otsustada, millal oma kalendriaasta puhkust kasutada. Aluse selleks annab TLS § 69 lõige 3, millise kohaselt puhkuste ajakavasse märkimata puhkuse kasutamisest teatab töötaja tööandjale 14 kalendripäeva ette kirjalikku taasesitamist (näiteks e-mailiga) võimaldavas vormis.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt