Juuli Laanemets • 14. jaanuar 2013
Jaga lugu:

Haiguslehel oleva töötaja koondamine

Lugeja küsis: Olen praegu haiguslehel ja olen töökaaslaste käest kuulnud, et ettevõttes hakatakse töötajaid koondama ning et tööandja tahab ka minu töölepingu lõpetada koondamisega? Olen kusagilt kuulnud, et haiguslehe ajal tööleping justnagu peatub ja et tööandja sellel ajal minu töölepingut lõpetada ei tohi. Kuidas selle asjaga tegelikult on?

Vastas Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Leonid Siniavski:

Kõigepealt töölepingu n.ö. peatumisest haiguslehe ajal. Kehtiv töölepingu seadus (edaspidi TLS) ei näe ette töölepingu peatumist. TLS § 1 lõikes 3 sätestab põhimõtte, mille kohaselt töölepingule kohaldatakse võlaõigusseaduses (VÕS) käsunduslepingu kohta sätestatut, kui TLS ei näe ette eriregulatsiooni. Võlaõiguslike lepingute puhul teatavasti ei kasutata lepingu peatumise regulatsiooni, ega vastavat mõistet.

Nüüd töölepingu lõpetamisest haiguslehe ajal. Varem kehtinud töölepingu seaduse (TLS 1992) § 91 lg 1 p 1 sisaldas tõepoolest keeldu lõpetada tööandja algatusel töötaja töölepingut tema ajutise töövõimetuse ajal (erandina pikaajaline, üle 4 kuu järjest kestev töövõimetus). Praegu kehtiv TLS sellist piirangut tööandja jaoks ei sätesta, seega võib tööandja Teid koondada, ehk töölepingu üles öelda TLS § 89 lõike 1 alusel ka Teie haiguslehe ajal.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt