Juuli Laanemets • 26. november 2012
Jaga lugu:

Töötaja haigestumine välismaal

Lugeja küsis: Töötaja haigestus välislähetuse ajal ja jäi lühiajalisel haiguslehel oleku ajaks lähetuskohta. Tahaksin tööandjana teada, kas peaksin töötajale maksma välislähetuse päevaraha ka haiguselehel oldud aja eest?

Vastas Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Leonid Siniavski:

Töölähetusega kaasnevate kulude hüvitamist ja välislähetuse päevaraha tingimusi ning miinimummäärasid reguleerib Vabariigi Valitsuse 25. juuni 2009. a määrus nr 110 “Töölähetuse kulude hüvitiste maksmise kord ning välislähetuse päevaraha alammäär, maksmise tingimused ja kord” (RT I 2009, 36, 245), millise § 4 lg 1 sätestab, et teeloleku ja lähetuskohas viibimise aja eest makstakse töötajale välislähetuse päevaraha, kui välisriigis asuv lähetuskoht asub vähemalt 50 kilomeetri kaugusel asula piirist, kus paikneb töö tegemise koht. Nimetatud määrus mingeid erisusi päevarahade maksmisel haiguslehtedega seoses välja ei too, seega päevaraha mittemaksmiseks alus puudub. Tegemist ei ole töötasuga, vaid sisuliselt hüvitisega töötajale tema välismaal viibimise ajal tehtud tavapärasest suuremate kulutuste eest (näiteks toidu ostmiseks). Tööandjal tuleks lähtuda päevaraha maksmise eesmärgist, ehk kokkuvõttes, kui töötaja viibib välislähetuses, siis olenemata tema haigusest, tuleks talle päevaraha maksta.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt