Jaga lugu:

Kas puhkust saab võtta osadena? 

Lugeja küsib: Minu iga-aastane puhkus on 28 kalendripäeva. Kas ma võin võtta puhkust viiepäevaste vahemike kaupa?

Vastas Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Anne Pärnat:

Töölepingu seadus § 54 kehtestab töötajale puhkuse nõudeõiguse. Puhkuse eesmärk on anda töötajale töövaba aega töövõime taastamiseks ja järgmiseks tööperioodiks valmistumiseks. Puhkuse kasutamisest ei ole õigus keelduda ja puhkust ei ole lubatud asendada muude hüvedega. Reeglina antakse töötajale puhkust täies ulatuses, põhipuhkust võib osade kaupa kasutada ainult töötaja ja tööandja kokkuleppel. Puhkuse osade kaupa kasutamisel tuleb silmas pidada töölepingu seaduses sätestatut, et vähemalt 14 kalendripäeva puhkust peab töötaja kasutama järjestikku. Seega vähemalt ühe puhkuseosa pikkus peab olema 14 kalendripäeva. Põhipuhkuse hulka ei arvestata rahvuspüha ja riigipühi. Töölepingu seadus annab tööandjale õiguse keelduda põhipuhkuse jagamisest lühemaks, kui seitsmepäevaseks osaks. Seega ei ole töötajal õigust võtta osa põhipuhkust seitsmepäevastest osadest lühemate vahemike kaupa, kui tööandja sellega nõus ei ole. Kasutamata puhkuseosa viiakse üle järgmisesse kalendriaastasse.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt