Kolmapäeval, 14. märtsil moodustas Euroopa Parlament organiseeritud kuritegevuse, korruptsiooni ja rahapesu tõkestamise erikomisjoni. Erikomisjoni ametiaeg kestab ühe aasta, mille jooksul peab komisjon analüüsima ja hindama organiseeritud kuritegevuse, kaasaarvatud maffia, mõju ELi legaalsele majandustegevusele, avalikule teenistusele ja finantssüsteemile ning tegema ettepanekuid, kuidas sellele vastu seista.
Avaliku raha kuritarvitamine, imbumine avalikku teenistusse ning legaalse majandustegevuse ja rahasüsteemi kuritegelik ärakasutamine on peamised ohud, mida põhjustab organiseeritud kuritegevus ELis.
Volituste ajal peab komisjon hindama organiseeritud kuritegevuse mõju ulatust ELi majanduses ja ühiskonnas laiemalt ning tegema seadusandlikke ja muid ettepanekuid, mis võimaldaksid ELil seista neile ohtudele vastu rahvusvahelisel, Euroopa ja liikmesriikide tasandil.
Parlament hääletab erikomisjoni liikmete üle 28.-29. märtsi miniplenaaril Brüsselis. Erikomisjon alustab tööd juba aprilli lõpus.
"Maffia vastase komisjoni loomine Euroopa Parlamendis on tõeliseks pöördepunktiks Euroopa Liidu poliitika ajaloos. Lõpuks ometi saadab Euroopa selge sõnumi kuritegelikele organisatsioonidele ja kriminaalidele: institutsioonid ei poe pakku organiseeritud kuritegevuse ees," ütles Sonia Alfano (ALDE, IT), parlamendi raportöör, kes tegeleb organiseeritud kuritegevuse vastase võitluse küsimustega.
Erikomisjonil, mille ametiaeg on üks aasta ja seda saab ühekordselt pikendada, on volitus korraldada kohtumisi ja kuulamisi ELi ja riiklike institutsioonidega kogu maailmast.