Jaga lugu:

Palgatõendi esitamise kohustus

Kas töötajal palgatõendi toomine teisest firmast on töötaja õigus või kohustus teisele firmale, et rakendada tulumaksu vabastust?

Vastas õigusbüroo VK & Partnerid jurist Kuldar Kirt

Kui töötaja töötab kahe või enama tööandja juures, siis vastavalt TMS § 42 lg 1 sätestatule teeb ta ühekordse avalduse sellele tööandjale, kellelt ta soovib igakuist maksuvaba tulu saada. Kui töötaja jätab nimetatud avalduse tegemata ja tööandjad arvestavad palga tulumaksuvaba osa sisse, siis see loetakse töötaja veaks. Seda põhjusel, et tööandjal puudub võimalus kontrollida töötaja kehtivaid töölepinguid. Sellisel juhul peab töötaja oma isiklikku tuludeklaratsiooni täites puuduva tulumaksu osa riigile juurde maksma.

Mis puudutab palgatõendit, siis peab tööandja andma selle töötajale tema nõudmisel hiljemalt kalendriaastale järgneva aasta 1. veebruariks või töötaja töölt lahkumisel koos lõpparvega.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt