• 05.03.12, 17:34
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

EAS pakub MTÜ juhile erinevaid koolitusi

EAS jätkab kevadel mittetulundusühenduste baaskoolitustega, et suurendada kolmanda sektori juhtide teadlikkust mittetulundusliku tegevuse õiguslikust ja ühiskondlikust raamistikust ning tõstes seeläbi juhtimise professionaalsust.
Mittetulundusühenduste baaskoolitusele võivad kandideerida kõik, kes plaanivad asutada mittetulundusühendust või on mõnd olemasolevat organisatsiooni värskelt juhtima asunud. Esimesed koolitused algavad aprillis, ühe koolituse kestus on kolm päeva. Harju- ja Ida-Virumaal toimuvad eestikeelsetele lisaks ka venekeelsed koolitused.
„Baaskoolituse kandvaks ideeks on terviklik lähenemine ühenduse kavandamisele ja juhtimisele. Esimesel koolituspäeval käsitletav annab ülevaate mittetulundusühenduse olemusest ning aitab osalejatel mõista organisatsiooni kui terviklikku süsteemi,“ tutvustas EASi elukeskkonna divisjoni direktor Kair Tammel. „Teisel koolituspäeval saavad osalejad vajalikud teadmised ja oskused erinevate tegevuste käigus tekkivate suhete loomiseks, hoidmiseks ja dokumenteerimiseks ning kolmandal koolituspäeval käsitletav annab ülevaate mittetulundusühenduse majandamisest, alates oma tulude-kulude planeerimisest kuni juba toimunud majandustehingute kajastamiseni raamatupidamises ning finantsaruannetes,“ selgitas Tammel. Infot koolitusvõimaluste ja koolitusele kandideerimisekohta saab SIIT.
Vähemalt aastase praktilise mittetulundusühenduse juhtimise kogemusega juhtidele pakub EAS võimalust osaleda 6-päevases arenguprogrammis ning kogenumad ja ambitsioonikamad kaastakse aastasesse mittetulundusühenduste mentorprogrammi. Lisaks korraldavad EASi partneriteks olevad maakondlikud arenduskeskused mitmeid lühemaid kolmanda sektori organisatsioonidele suunatud koolitusi, õppereise ja ümarlaudu.
Koolitusi viivad EASi tellimusel igas maakonnas läbi Juhatuse Kompetentsikeskus ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koostöös maakondlike arenduskeskustega. Koolituste läbiviimist rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi ja Siseministeeriumi vahenditest. 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.10.24, 09:00
Võlad ja võlglased: majanda nii, et sissenõutavaid arveid ei teki
On selge, et kui oleme müünud kaupa või osutanud teenust, mille eest jätab teine osapool raha maksmata, on kahju suur. Alates juba asjaolust, et tänase seaduse kohaselt tuleb tehingutelt maksta käibemaksu, mille tagastust saab taotleda alles järgmisel aastal, tõestades, et summat ei ole laekunudki. Kuidas vältida sissenõudmist vajavaid arveid, räägib raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ juht Enno Lepvalts.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele