Juuli Laanemets • 28. veebruar 2012
Jaga lugu:

Kas reservkapitali nõuet saab muuta?

Ühes uudiskirjas käis kunagi läbi lõik reservkapitalist. Seal oli juttu reservkapitali kaotamisest ja kandmisest kasumisse, kui mul mälu ei peta. Kas ma saaks paluda uuesti sellekohast selgitust, kas ja millal ning millistel tingimustel peab/saab põhikirja muutma?

Vastab Õigusbüroo VK & Partnerid jurist Kuldar Kirt

Vastavalt äriseadustiku § 160 lõikes 2 sätestatule ei ole alates 01.01.2011 asutatud osaühingutele kohustuslik reservkapitali moodustamine, kui seda ei ole ette nähtud osaühingu põhikirjas. Aktsiaseltsi puhul on reservkapitali moodustamine kohustuslik.

Kui reservkapitali nõue on sätestatud osaühingu põhikirjas, siis ei tohi reservkapitali suurus olla väiksem kui 1/10 osakapitalist ning igal majandusaastal tuleb reservkapitali kanda vähemalt 1/20 puhaskasumist. Kui reservkapital saavutab põhikirjas ettenähtud suuruse, lõpetatakse reservkapitali suurendamine puhaskasumi arvelt.

Juhul, kui pärast 01.01.2011 asutatud osaühingul soovitakse kaotada reservkapitali nõuet, siis tuleks selleks muuta osaühingu põhikirja ning reservkapitali kaotamise korral reservkapitali summa kanda kasumisse.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt