• 19.08.11, 11:02
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Töötasu maksmisega hilinemisel on tagajärjed

Millised kohustused toob tööandjale töö- ja puhkusetasu maksmisega viivitamine, kui töötaja on sellel põhjusel esitanud lahkumisavalduse, selgitab Äripäeva käsiraamatute foorumis advokaadiböroo LAWIN Lepik & Luhaäär.
Küsimus: Tööandja on vahel viivitanud töötasu maksmisega paar päeva kuni nädala ning kaks korda viivitas puhkusetasu maksmisega terve nädala. Töötaja andis sellel põhjusel lahkumisavalduse. Millised kohustused see tööandjale paneb?
Töötaja tahab saada kompensiooni viivitatud päevade eest.
Vastus: Juhul, kui töötaja on töölepingu üles öelnud tööandjapoolse kohustuse olulise rikkumise tõttu, siis on tööandjal kohustus töötajale maksta hüvitisena töötaja kolme kuu keskmise töötasu suurune summa.
Lisaks tuleb töötasu ja puhkusetasu maksmisega viivitamise eest tasuda viivist. Viivise määr võib olla kokku lepitud töölepingus. Taolise kokkuleppe puudumisel tuleb lähtuda võlaõigusseaduse § 94 lg 1 ette nähtud määrast. 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele