Lemmi Kann • 10. juuni 2011
Jaga lugu:

Kas katseajal saab töölepingut muuta?

Küsimus: Töötajal on katseaeg, mis kestab veel 1 kuu, aga on näha, et ta ei saa konkreetse ametiga hakkama. Tööleping on vormistatud määramata ajaks. Nüüd tahame talle anda veel võimaluse ennast näidata teise ameti peal, aga teeme talle  tähtajalise töölepingu. Kas seadus lubab ja kuidas seda näidada töölepingu lisas?

Vastus: Töölepingut ei saa vormistada tähtajalisena vaid eesmärgil kontrollida töötaja sobivust tööle. Seda eesmärki täidab katseaeg. vastas küsimusele advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

Kui töötajale soovitakse anda võimalus proovida muid tööülesandeid, siis tuleb teha töölepingu muudatus tööülesannete ja vajadusel ka muude tingimuste osas. Siiski ei kaasne töölepingu muudatusega katseaja uuesti algamine.Seega peaks tööandja veenduma allesjäänud katseaja jooksul, kas töötaja sobib nendeks ülesanneteks. Hiljem on siiski võimalik töötaja mittesobivuse korral tööle lõpetada töölepingut TLS § 88 lg 1 p 2 alusel. Äripäeva käsiraamatute foorumis

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt