Lemmi Kann • 1. juuni 2011
Jaga lugu:

?MTA hakkab kontrollima kütusemüüjate registreeringut

Majandustegevuse registri kütuse müügi kõik varem olemas olnud registreeringud on tänaseks kaotanud kehtivuse ning registreeringu saavad vaid ettevõtjad, kes on esitanud maksuhaldurile registreerimistaotluse oma tegevuse jätkamiseks.

Maksuhaldur hakkab alates tänasest kontrollima kütusemüüjaid veendumaks, et ettevõtjal on olemas vastav registreering.

MTA tuletab meelde, et alates tänasest, 1. juunist kantakse majandustegevuse registrisse vaid need isikud, kes on esitanud maksuhaldurile registreerimistaotluse oma tegevuse jätkamiseks kütuse müügi valdkonnas ja kellele on maksuhaldur väljastanud otsuse tagatise esitamiseks ning see otsus on täidetud.

Maikuu lõpu seisuga on registreerimise taotlusi esitanud kokku 218 ettevõtjat. Kütusetagatise otsuse on maksuhaldur välja andnud 176-le ettevõtjale. Tagatise on omakorda esitanud kokku 124 taotlejat, neist 85 ettevõtjat esitas reaalse tagatise ja 39 puhul oli tegu 0-ga otsusega.

Meeldetuletuseks - märtsis oli kütuseturul tegutsejaid registrites kirjas kokku 371. 1. juunist saab samas valdkonnas reaalselt jätkata üksnes 133 ettevõtjat, sealhulgas 9 lennukikütuse või vedelgaasi müüjat.

MTA juhib tähelepanu, et kütuse soetamine isikutelt, kellel ei ole MTR-is kütuse müügi registreeringut, on keelatud, nagu on ilma registreeringuta isikutel keelatud ka kütust müüa.

Maksuhaldur hakkab tänasest kontrollima neid kütusemüüjaid, kellel vastavat registreeringut pole. MTA võib VKS § 15 lg7 p 3 järgi teha registreeringu kustutamise otsuse juhul, kui kütuse müüja ei kontrolli kütuse soetamisel temale kütust müünud isiku registreeringut.

Registreeringu andmeid ja kehtivust saab kontrollida aadressilt http://mtr.mkm.ee

Täiendavat infot kütuse käitlemise ja MTR-i registreeringute kohta leiab SIIT. Samuti leiab viidatud aadressilt ka isikute kontaktandmed, kelle poole küsimuste tekkimisel pöörduda.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee