Lemmi Kann • 21. aprill 2011
Jaga lugu:

Advokaat: õigus õppepuhkusele on ka täiskoormusega õppijal

Küsimus: Töötaja tõi tõendi, et õpib ülikoolis kaugõppes täiskoormusega ja avaldas soovi kasutada eksamiperioodil 5 päeva õppepuhkust. Täiskasvanute koolituse seadus ütleb, et tasemekoolitus on osakoormusega kõrghariduse omandamine. Kas sellisel juhul (õpib kaugõppes, täiskoormusega) on tööandjal kohutus anda õppepuhkust?

Vastus: Täiskasvanute koolituse seaduses (TKS) ongi siin väike vastuolu. Kuigi tasemekoolitus on defineeritud kui osakoormusega kõrghariduse omandamine, laiendab TKS § 8 lg 5 õppepuhkuse saamise õiguse ka täiskoormusega õppijatele. Seega tuleb õppepuhkust anda ka antud töötajale. vastas küsimusele advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

 Äripäeva käsiraamatute foorumis

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee