Lemmi Kann • 15. märts 2011
Jaga lugu:

Erisoodustus teiselt kontserni ettevõttelt laieneb ka juhatuse liikmele

Küsimus: 2011. aastal peavad töötajad teavitama erisoodustustest, mis nad teistelt kontserni ettevõtetelt saavad ja tööandja peab need maksustama. Kas mujalt saadava erisoodustuse maksustamise kohustus laieneb ka juhatuse liikmetele? Kui jah, siis kuidas tuleb maksustada sellise juhatuse liikme erisoodustusi, kes töötab samal ajal ka emafirma/sõsarfirma heaks või kuulub nende juhatusse? Kas kõik erisoodustused, mis nad saavad, tuleb maksustada täies mahus või proportsionaalselt, näiteks kui inimene on kahe firma juhatuses, siis maksustame poole erisoodustuse kulust?

Vastus: Jah, ka juhatuse liikmele teiselt kontserni ettevõttelt antavalt erisoodustuselt tuleb maksud tasuda (TuMs § 48 lg 3).

Esmalt tuleks välja selgitada erisoodustuse andjalt, kas isik saab erisoodustuse emaettevõtte või tütarettevõtte töötajana. Kui saadakse erisoodustust nii emaettevõtte kui ka tütarettevõtte töötajana, otsustab soodustuse andja soodustuse osakaalu nii emaettevõttes kui tütarettevõttes.Seega toimub maksustamine nii emaettevõttes kui ka tütarettevõttes vastavalt soodustuse osakaaludele.

Maksu- ja Tolliameti foorumis vastavad küsimustele MTA spetsialistid.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee