Lemmi Kann • 2. august 2010
Jaga lugu:

Kutsehaiguse hüvitis pärast koondamist

Küsimus: Ettevõtte endine töötaja, kelle tööleping lõpetati 18.09.2009 seoses koondamisega, esitas avalduse kutsehaiguse tagajärjel tervisekao kahju hüvitamiseks. Tal on olemas ka sotsiaalkindlustusameti otsus 50% töövõime kaotuse kohta alates 24.05.2010 kaheks aastaks. Missuguste õigusaktide järgi peab seda avaldust täitma ja kuidas arvutada keskmine kuusissetulek?

Vastus: Hüvitise maksmise alus sõltub sellest, millal on kutsehaigus välja kujunenud. Enne 2002. aasta juulit olid nendeks õigusaktideks tsiviilkoodeks ja valitsuse 10.06.1992 määrusega kinnitatud ajutine kord. Alates juulist 2002 reguleerib tervisekahjustusest tingitud kahju hüvitamist võlaõigusseadus (§ 130).

Need regulatsioonid on teineteisest mõnevõrra erinevad, muuhulgas nõudja tõendamiskoormuse osas. Võimalik on ka, et osalt on kahju hüvitamise aluseks üks ja osalt teine õigusakt, kui kutsehaigus on välja kujunenud pikema perioodi jooksul.

Võlaõigusseadus küll otseselt ei viita töötasuna saamata jäänud tulu arvutamise osas keskmise töötasu arvutamise korrale, kuid selle korra kehtestamine võiks olla üheks mõistlikuks hüvitise arvutamise aluseks. Konkreetse olukorra lahendamiseks on ilmselt mõttekas pöörduda abi saamiseks oma õigusnõustajate poole.

Vastas advokaadibüroo  Lepik & Luhaäär LAWIN

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt