Lemmi Kann • 1. juuni 2010
Jaga lugu:

Tööandjad toetavad müügimaksu kaotamist

Tööandjate keskliit teatas, et tervitab valitsuskoalitsiooni otsust kaotada müügimaks, mille kehtimine Tallinnas tõstab hindu kogu Eestis.

Tööandjad märgivad oma teates, et müügimaksu tasumine on maksumaksjate hulgas põhjustanud palju segadust, näiteks erandite kohaldamiseks peavad siseturule orienteeritud kauplejad lähtuma tollitariifistikust.

Kohalike maksude seadusest müügi- ja paadimaksu kaotamine alates 1. jaanuarist 2011 on tekkinud olukorras keskliidu hinnangul parim lahendus, kuna vastavat kohtulahendit või Euroopa Komisjoni otsust oleks tulnud oodata ilmselt aastaid, maksu varasem tühistamine aga vähendanuks aasta keskel kohaliku omavalitsuse tulu, mis tuleks kompenseerida riigikassast.Keskliit tunnustab kohalike omavalitsuste õigust oma toimimiseks kehtestada kohalikke makse, kuid Tallinna-suuruse linna puhul väljub müügimaksu mõju ühe omavalitsuse piirest, puudutades suurt hulka terve riigi kodanikke. Kohalike omavalitsuste puhul tuleks välistada selliste koormiste kehtestamine, mis kahjustavad riigi rahanduspoliitikat ja üldist majanduskeskkonda.Kriisi tingimustes on riik füüsiliste isikute tulumaksu arvelt omavalitsuste tulubaasi vähendanud, mis sunnib omavalitsusi oma kulutusi piirama. Kokkuhoiu asemel on Tallinn keskendunud aga uute maksutulude hankimisele, et samal ajal jätkata nt kulukate meediaprojektidega, märgivad tööandjad.Tööandjate keskliit teeb Vabariigi Valitsusele ühtlasi ettepaneku algatada kiiremas korras haldusreform, kus tulenevalt paljudes omavalitsustes ilmnenud kriisiilmingutest määratletakse kohalike omavalitsuste uus haldusjaotus, juhtimistasandid- ja põhimõtted, kohustused kohalike teenuste osutamiseks ja tuluallikad.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt