Lemmi Kann • 10. märts 2010
Jaga lugu:

ÄP Käsiraamatute foorum: puhkus

Küsimus: Kas enne TLS jõustumist välja töötatud põhipuhkuse ja lisapuhkuse nõue tähendab konkreetselt neid päevi tööaastast, mis jäävad enne 01.07 2009, või saab nõudena vaadata ikkagi tervet tööaastat, mis on täitunud enne 01.07.2009. Kui tööaasta kestis 01.08.2008-31.07.2009 ja selle aja eest ei ole ühtegi päeva puhanud, kas mul on nõuet enne 01.07.2009 või tekib see alles 01.08.2009 ja kogu see puhuks aegub 2010 lõpuga?  Kas 2010 aeguvat puhkust saab maksimaalselt olla vaid 14 päeva?

Vastus: TLS § 137 räägib sellest puhkusest, mis oli välja teenitud tööaastapõhiselt vana seaduse ajal enne 1. juulit. Seega Teie puhul on tööaasta 2008/2009 puhul tegemist perioodiga 01.08.2008-30.06.2009 ja selle eest proportsionaalselt välja teenitud põhi- ja lisapuhkusega. Neid puhkusi on võimalik kasutada nelja aasta möödumiseni uue TLS jõustumisest ehk 2013. aasta suveni.

Alates 01.07.2009 ei toimu enam tööaastapõhist arvestust, vaid puhkust teenitakse kalendriaasta eest. Seega 01.07.2009 teise poolaasta eest teenisid 28päevase põhipuhkusega töötajad poole aastasest puhkusest ehk 14 päeva. See on ainus puhkus, mis aegub 2010. aasta lõpuks.Vastas advokaadibüroo  Lepik & Luhaäär LAWIN

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt