Autor: Lemmi Kann • 25. jaanuar 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Tallinna linn ja maksuhaldur hakkavad koos müügimaksu kogumist haldama

Maksu- ja Tolliamet ning Tallinna Linnavalitsus sõlmisid reedel, 22. jaanuaril koostöömemorandumi, mille eesmärgiks on näidata valmisolekut Tallinna müügimaksu osas halduslepingu sõlmimiseks.

Memorandumist lepiti ka kokku üldine töökorraldus ning funktsioonide jagunemine kahe poole vahel.

Tallinn ja maksuhaldur leppisid kokku, et müügimaksu haldamisel kasutatakse maksimaalselt ära riigi poolt juba välja arendatud infotehnoloogilist funktsionaalsust. Maksu- ja Tolliamet hakkab müügimaksu haldamisel pakkuma Tallinnale teenust maksu deklareerimise ja tasumisega seotud aspektides. Samuti teavitab maksuhaldur maksumaksjaid vigadega ja esitamata maksudeklaratsioonidest.

Maksu- ja Tolliameti poolt pakutav detailne teenuse kirjeldus fikseeritakse sõlmitavas halduslepingus. Töökorralduse organiseerimisega

ja selleks vajalike infotehnoloogiliste eelduste loomisega kaasnevad kulud, ssealhulgas ka kulud, mis tekivad enne halduslepingu sõlmimist, katab Tallinna linn.

Tallinna linna ülesandeks müügimaksu haldamisel jääb maksukohustuslaste nõustamine, müügimaksu deklaratsioonides esitatud andmete kontroll ning müügimaksu määruse rikkujate suhtes karistuste kohaldamine ja vaidemenetluste läbiviimine.

Projekti juhtrühma kuulub kuus liiget - kolm Maksu- ja Tolliameti esindajat ja kolm

Tallinna linna esindajat. Otsuseid võetakse vastu konsensuse alusel ning kogunetakse vastavalt vajadusele, kuid mitte vähem kui üks kord kuus.

Loe koostöömemorandumi teksti SIIN.

 

Raamatupidaja.ee toetajad:
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700