17. november 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Lahkus Raamatupidajate Kogu üks asutajatest Ivo Sillaste

10. novembril lahkus meie hulgast Raamatupidajate Kogu üks asutajaliikmetest Ivo Sillaste.

Ivo Sillaste sündis 27.novembril 1931.aastal Narvas sõjaväe ohvitseri peres. Tema koolitee sai alguse Raua tänava koolist ning gümnaasiumi lõpetas Saksamaal. Kõrghariduse omandas  Ivo Sillaste kahel erialal Kanadas Hamiltonis McMaster’i ülikoolis, kus sai ajaloo ja sertifitseeritud juhtimisarvestuse raamatupidaja kutse. Töötanud on ta pearaamatupidajana, finantsjuhina, konsultandina, audiitorina.

Töötades suures rahvusvahelises kontsernis ABB, tuli tal finantsjuhina kontrollida ja vastutada nii Argentiinas, Brasiilias, Venetzuelas, Austraalias, Uus-Meremaal, Indias, Lõuna-Aafrikas ja Singapurs asuvate tütarettevõtete finantstegevuse eest. Et oma töös ja tegemistes edukam olla, õppis ta tollel perioodil selgeks hispaania keele.

Eestisse tuli Ivo Sillaste tagasi 1992.aastal asudes konsultandina tööle Erastamisagentuuris. Ta oli Raamatupidamise Toimkonna esimeste koosseisude liige ja aseesimees, tegi koostööd Majandus-ministeeriumiga, korraldas mitmeid seminare  ja on pidanud palju loenguid erastamise ja raamatupidamise teemadel. 2004.aastal töötas Sillaste Kosovos konsultandina erastamise alal. Tema peres on kolm tütart ja ta on vanaisaks neljale lapselapsele.

1996.aastal ristusid grupi Eesti raamatupidajate ja Ivo Sillaste teed ning ühise vestluse käigus tekkis mõte luua raamatupidajaid ühendav organisatsioon. Idee tundus algul veidi utoopiline, kuid Ivo oli see, kes innustas ja julgustas seda ideed ellu viima. Mitmetes riikides olid sarnased ühendused olemas, miks siis mitte luua raamatupidajate ühendus ka Eestis.

Ivo oli see, kes aitas leida erinevaid materjale teiste ühenduste kohta, aitas koostada põhikirja, tema oli ka see, kes pakkus ühenduse nimeks Eesti Raamatupidajate Kogu. Ta ei pidanud paljuks kulutada oma vaba aega selleks, et üritus õnnestuks.Novembris 1996 saigi idee ellu viidud. Tallinnas Matkamajas toimus esimene avakoosolek ning osalejate arv ületas ka kõige optimistlikumad prognoosid. Saal oli nii täis, et  nii mõnedki soovijad jäid ukse taha. Kohe esimesel päeval registreeriti Kogu liikmeteks sadakond raamatupidajat. Tänaseks on liikmete arv kasvanud 691 liikmeni.Ivo aitas ka mitmetel järgnevatel aastatel Raamatupidajate Kogu oma teadmistepagasiga olles Nõukoja liige, metoodika toimkonna liige, esinedes lektorina teabepäevadel ning aidates tõlkida materjale eesti keelest inglise keelde.Eesti Raamatupidajate Kogu liikmed on südamest tänulikud selle suure ja asjaliku abi eest, mis Ivo on meile andnud ja tänuks selle eest otsustasime talle anda ERK esimese auliikme staatuse.

Ärasaatmine toimub 21. novembril kell 14.30 Pärnamäe kabelist.

 

Autor: Lemmi Kann, Raamatupidajate Kogu

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700