• 11.11.09, 11:31
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vaata ametnike igakuiseid sõidukulusid!

Äripäev noppis välja murdosa rahandusministeeriumi EL maksete osakonnale esitatud maksetaotlustest, mille erinevad riigiastused igakuiselt ministeeriumile saadavad, et Tallinna ja Brüsseli vahelise sõidukulu eest hüvitist saada.
Ilmneb, et kõige odavamad ametnike sõidukulud jäävad 4000-5000 krooni lähistele, kuid kalleimad ulatuvad ligikaudu 12 000 kroonini.
Vaata esitatid maksetaotlusi SIIT.
Suurem osa sõidukulude maksetaotlusi puudutavad septembri-oktoobri kulusid, mõned taotlustest ka varasemat selleaastast perioodi.
Rahandusministeeriumi EL maksete osakonna juhataja Karin Viikmaa sõnul hüvitatakse kulud sihtkohta sõitmiseks ja naasmiseks (lennuk, buss, rong, laev), kuid kohalikku transporti ei hüvitata (takso, metroo või muu linnatransport).
"Kusjuures eelistada tuleb odavamat transpordiliiki (näiteks kui valida on rongi või lennuki vahel). Samuti hüvitatakse lennujaama- ja sadamamaksud ning reisikindlustus," lisas osakonna juhataja.
Iga asutus vastutab ise lennupiletite hankimise eest ning seega ka võimalikult soodsate piletite saamise eest, rahandusministeeriumil puudub alus piiranguid sätestada.
"Piletite hinnad on väga erinevad ning sõltuvad paljuski sellest, kui pikalt on lähetus ette planeeritud, aga ka lähetuse toimumise ajast, lennumarsruudist, lennufirmast. Hanked või pakkumiste võtmised korraldab iga asutus vastavalt oma reeglitele, üldjuhul on asutustel kindlad partnerid, kelle kaudu soodsamaid tingimusi saadakse. Samas  kui soodsam lennupilet tähendab seda, et lisaks tuleb ka sihtkohas ööbida, siis võib olla kokkuvõttes soodsam eelistada kallimat piletit. Üldjuhul ametnikud äriklassi ega ka paindlikku turistiklassi ei kasuta, kuid see on samuti asutuse siseste reeglitega sätestatud," selgitas Viikmaa.
ELi Nõukogu eraldab igal aastal kindla protsendi alusel liikmesriikidele vahendeid delegaatide sõidukuludeks,
"Eesti kasutab sellest ära keskmiselt vaid 30%. Ühekski teiseks otstarbeks seda raha kasutada ei ole võimalik. Kuna asutused ise peavad katma päevaraha, majutuse ja kohaliku transpordi, siis eeldame, et käiakse vaid vajalikel kohtumistel ning osalevad õiged inimesed," märkis rahandusministeeriumi esindaja.
Autor: Lemmi Kann, Kadri Paas

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele