1. Mõtisklege iseenda väärtussüsteemide üle
Kui elu muutub kaootiliseks ja ümbritsev ahistavalt kitsaks, on just õige ajahetk järele mõelda, mis on meie jaoks nii eraelus kui ka tööalaselt tegelikult oluline. Siinkohal on vaja leida julgus heita üle parda või oluliselt üle vaadata vanad mõõdupuud (näiteks tavapärane ettekujutus sissetuleku suurusest ja kõrvalolijate arvamus sinust) ja negatiivsed hoiakud („seda ma küll ei suuda“ või „ .. olen ju ainult naine...“). See annab vabaduse, avab alternatiivid ja uued võimalused.
2. Jääge kindlaks oma eelistustele
Selles - mida me innustusega teeme ja mille peale meie silmad särama löövad – peitub suur jõud. Ja see õnnestub alati. See jääb püsima ka rasketel aegadel ja nigelas turuolukorras. Vanade arvamusmallide ja sisemiste takistusmüüride ületamine toovad läbilöögi. Vaja on vaid julgust!
Muidugi kehtib ka reegel, et tuleb jääda realistlikuks ja tuleb oma võimeid õigesti hinnata. Piltlikult: on ebarealistlik, et lüpsilehmad võiksid lennata ja laulda nagu ööbikud, ja selline visioon on määratud ebaõnnestuma. Terve reaalsustaju, ilma enese ülehindamiseta – näitab meile teed reaalselt teostatava ja õnnestumiste poole.
3. Investeerige oma visiooni!
Kavatsuste ja püüeldava eesmärgi visualiseerimise kõrval on olulised ka energia ja tarmukus saavutamaks isiklikke unistusi ja ametialaseid eesmärke. Töökus ja usk edu saavutamisse on edasiviivateks jõududeks. Otsustava tõuke peab andma meie endi sisemine hääl: ta annab meile loa kõikidele traditsioonilistele arvamustele vaatamata, viia ellu seda, millest me unistame.
Visioonide ja eesmärkide omamisel on inimesele tervendav mõju, see muudab ta erksaks ja elavaks. Julgus järgida oma sisemist häält, tagab edu.